11.10.2009. / 13:03

Brazilska Serie A: Gol i asistencija Ronalda

Vrlo dobrim igrama nastavlja 33-godišnji Ronaldo Luis Nazario da Lima. U domaćoj pobjedi (2-1) svog Corinthiansa nad Gremijem u 29. kolu brazilske nogometne lige bio je ključan čimbenik...

RonaldoRonaldoSastav iz Sao Paula doveo je u vodstvo u 11. minuti, da bi u 34. asistirao Eliasu za 2-0. Gosti su do kraja uspjeli tek smanjiti golom Revera u 70. minuti.

Ronaldu je to bio osmi pogodak u 13. nastupu. Uknjižio je dosad i tri asistencije.

Flamengo je na svojoj Maracani upisao veliku pobjedu bez najboljeg igrača, Adriana, koji se nalazi u kadru reprezentativaca. Pobijedile su "carioce" vječite rivale, nogometaše Sao Paula, 2-1. Gosti su poveli golom veznjaka Hernanesa, potencijalnoga brazilskog reprezentativca, da bi domaći preko odličnoga srbijanskog veterana Dejana "Ramba" Petkovića izjednačili iz penala u 62. minuti. Sva im je tri boda donio Ze Roberto golom u 80. minuti.

U subotnjim utakmicama 29. kola zabio je još jedan poznati igrač. Bivši napadač Lyona i brazilske reprezentacije, 26-godišnji centarfor Fred, pridonio je pobjedi Fluminensea na gostovanju kod Santo Andrea 2-1. Zabio je za 2-0. Bio je to njegov peti gol u 11. ovosezonskom nastupu.

Njegova se momčad svejedno i dalje u zoni ispadanja.