25.10.2009. / 19:49

Premiership: Arsenalu samo bod kod West Hama, zaigrao i Eduardo

Dvjema je utakmicama, koje su završile identičnim rezultatom (2-2) i u kojima su favoriti prosuli vodstvo 2-0, kompletirano 10. kolo engleske Premier lige...

Eduardo da SilvaEduardo da SilvaArsenal je u gostima kod gradskog suparnika West Hama odradio odlično prvo poluvrijeme, ali je u drugom kompromitirao sve dobro napravljeno.

Momčad Arsenea Wengera povela je golom Robina van Persieja koji je u 16. minuti imao lagan posao. “Topnici” su odigrali odličnu akciju po desnoj strani, u njenoj je završnici loptu u kazneni prostor nabacio Bacary Sagna, vratar “čekićara” Robert Green je odletio u prazno, a Van Persie je pogodio nebranjenu mrežu. Nizozemac je u 37. minuti izveo korner, najviše je skočio William Gallas i još jednom matirao Greena.

No, u drugom je dijelu pretposljednja momčad lige došla do preokreta. Alessandro Diamanti je u 74. minuti izveo slobodni udarac, Vito Mannone je odbio loptu, ali samo na glavu Carltona Colea koji je smanjio zaostatak. Šest minuta kasnije je Colea u šesnaestercu srušio Alexandre Song, a Diamanti je preciznim udarcem donio bod svojoj momčadi. West Ham je od 85. minute igrao s igračem manje jer je zbog prekršaja na Cescu Fabregasu drugi žuti karton zaradio Scott Parker.

Za Arsenal je od 88. minute zaigrao i hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva koji je zbog ozljede bedrenog mišića propustio posljednje dvije utakmice reprezentacije, protiv Katra i Kazahstana, kao i posljednju premierligašku utakmicu “topnika” protiv Birminghama. Eduardo je ušao umjesto Aboua Diabyja.

Ni Manchester City nije opravdao ulogu favorita. “Građani” su pred svojim navijačima odigrali samo 2-2 protiv Fulhama iako su vodili s 2-0 pogocima Lescotta i Petrova. No, bod su Londončanima osigurali Duff i Dempsey. Sva su četiri gola pala u drugom poluvremenu.

Premier liga, 10. kolo:

West Ham – Arsenal 2-2 (Cole 74, Diamanti 80 – 11m / Van Persie 16, Gallas 37)

Manchester City – Fulham 2-2 (Lescott 54, Petrov 60 / Duff 62, Dempsey 68)

Liverpool – Manchester United 2-0 (Torres 65, Ngog 90+6)

Bolton – Everton 3-2 (Chung-yong Lee 16, Cahill 27, Klasnić 86 / Saha 32, Fellaini 55)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više