01.11.2009. / 00:10

Primera: Novi poraz Atletico Madrida, Barca remizirala sa Osasunom

U 9. kolu Primere Division Atletico je poražen u Bilbau, dok je Barcelona remizirala u Pamploni

Keita je postigao pogodak za Barcelonu protiv OsasuneKeita je postigao pogodak za Barcelonu protiv OsasuneNogometaši Atletico Madrida nastavljaju s blijedim igrama u novoj sezoni španjolskog nogometnog prvenstva. Novo posrtanje doživjeli su na gostovanju kod Athletic Bilbaa u 9. kolu Primere gdje su poraženi 1-0.

Jedini gol vrijedan tri boda na stadionu San Mames postigao je Javier Martinez u 19. minuti, te tako donio Athletic Bilbau četvrtu ovosezonsku pobjedu.

Madridskom klubu je ovo bio već četvrti poraz, te se sa samo sedam osvojenih bodova momčad nalazi na 17. mjestu na ljestvici, samo bod iznad zone ispadanja.

Autogolom Gerarda Piquea iz 91. minuti utakmice Barcelona je ispustila tri boda koja je držala u svojim rukama kod Osasune u 9. kolu španjolskog nogometnog prvenstva.

Lider Primere po drugi je puta podijelio bodove sa suparnicima, te na taj način dopustio Real Madridu da im se primakne na ljestvici koju predvode. Sve je za katalonski ponos dobro izgledalo u 72. minuti kada je veznjak Seydou Keita svojim šestim pogotkom doveo Barcelonu u prednost. Piqueovo skretanje lopte u mrežu nakon udarca Javiera Camunasa ostavilo ih je ipak razočarane u remiju 1-1.

Drugačijeg su raspoloženja u svlačionicu otišli Sevillini nogometaši nakon 2-0 pobjede kod Xereza. Zaslužni za to bili su strijelci Alvaro Negredo i Luis Fabiano.

Primera, 9. kolo:

Athletic Bilbao – Atletico Madrid 1-0 (Martinez 19)

Real Madrid - Getafe 2-0 (Higuain 53, 56)

Osasuna - Barcelona 1-1 (Pique 90+1-ag / Keita 72)

Xerez - Sevilla 0-2 (Negredo 42, Fabiano 89)

Endesa: Prvak će biti odlučen u petoj utakmici

Košarkaši Barcelone izborili su odlučujuću petu utakmicu finala doigravanja španjolskog prvenstva. U srijedu su u četvrtom dvoboju u Madridu svladali… Više