12.12.2009. / 17:53

Premiership: Wigan ispustio pobjedu kod Stoke Cityja

Hugo Rodallega i Vedran ĆorlukaHugo Rodallega i Vedran ĆorlukaU prvoj utakmici subotnjeg programa 16. kola engleskog Premiershipa nogometaši Stoke Cityja i Wigana podijelili su bodove odigravši 2-2.

Gostujuća momčad bila je ta koja je dva puta uživala prednost na Britannia stadionu i koja je bila bliže pobjedi. Za uvodno vodstvo zabio je Emmerson Boyce u 15. minuti, da bi ga do kraja prvog poluvremena stigao "poništiti" Tuncay Şanli. Pogodio je turski internacionalac s lijeve strane jakim i odmjerenim udarcem u 37. minuti. U 72. je Wigan ponovno bio na korak do tri boda, no prednost ostvarena preko Figueroe trajala je tek dvije minute. U 74. je Shawcross pogodio za, ispostavit će se, konačnih 2-2.

Krasnu priliku za tri boda gosti su propustili početkom sudačke nadoknade utakmice. Jedanaesterac, kojeg je izborio Gomez nakon faula Hutha, izveo je Rodallega, a siguran na vratima bio je Sorenssen.