28.12.2009. / 15:28

Lienz, veleslalom: Hölzl doskijala do druge pobjede u Svjetskom kupu

Kathrin HölzlKathrin HölzlNjemačka skijašica Kathrin Hölzl pobjednica je četvrtog veleslaloma sezone voženog u austrijskom Lienzu. Kombinirano vrijeme dviju vožnji na stazi Schlossberg iznosilo joj je 2:16.61.

Druga joj je to veleslalomska pobjeda i druga u karijeri u Svjetskom kupu. Premijernu je svjetska veleslalomska prvakinja iz Val d'Iserea ostvarila prošlog mjeseca u Aspenu kada je bila najbolja i nakon prve vožnje i na kraju. Isto je ponovila i u ponedjeljak u austrijskom gradu ostavivši iza sebe na drugom mjestu Talijanku Manuelu Mölgg (+0.05) i Francuskinju Tainu Barioz (+0.11).

Sa novih sto osvojenih bodova Njemica se probila na sedmo mjesto ukupnog poretka skijašica kojeg i daje predvode ozlijeđena Lindsey Vonn (zaradila frakturu kosti ruke u padu tijekom prve vožnje) i drugoplasirana Njemica Maria Riesch (nije završila prvu vožnju).

Podsjetimo da su u prvu vožnju startale i dvije Hrvatice. Ana Jelušić je uz startni broj 58 utrku završila kao 69. u konkurenciji 78 skijašica prijavljenih za utrku. Zaostala je za pobjednicom 5.68 sekundi. Nika Fleiss nije završila utrku startajući u nju kao 73.