14.06.2011. / 11:30

Gold Cup: Jamajka, Honduras i Gvatemala u četvrtfinalu

Jamajka je do treće uzastopne pobjede bez primljenog pogotka stigla zahvaljujući golu Ryana Johnsona u 36. minuti

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaJamajka je pobijedila Honduras sa 1-0, a Gvatemala Grenadu s 4-0 u ogledima 3. kola B skupine na Gold Cupu, nogometnom prvenstvu Srednje i Sjeverne Amerike koje se održava u SAD-u.

Jamajka je natjecanje u skupini okončala s maksimalnih 9 bodova, dok su Honduras i Gvatemala prikupili po 4 boda. Sve tri reprezentacije igrat će u četvrtfinalu, dok se od turnira oprostila Grenada, bez i jednog boda.

Jamajka je do treće uzastopne pobjede bez primljenog pogotka stigla zahvaljujući golu Ryana Johnsona u 36. minuti. Bio je to sretan gol. Johnson je opalio topovski s gotovo 30 metara daljine. Lopta je pogodila u vratnicu, odbila se u travnatu podlogu, a potom u glavu vratara Hondurasa Noela Valladaresa, te je završila u mreži!

- Bio je to jedan od najčudnijih golova, ali važno da je bio gol! Najbolje od svega je što opet nismo primili gol. Zbog toga sam jako sretan - izjavio je Johnson.

Mogao je postati i dvostruki strijelac, ali je njegov udarac iz penala u 72. minuti Valladares obranio.

U drugoj utakmici skupine, pogotke za Gvatemalu u pobjedi nad Grenadom 4-0 postigli su Del Aguila u 16. minuti, Pappa u 22., Ruiz u 54. i Gallardo u 59. minuti.

Honduras već zna da će u četvrtfinalu igrati protiv Kostarike. To je zasad jedini poznati par četvrtfinala.