19.08.2011. / 11:22

Australski košarkaši pobijedili Hrvatsku u Londonu

Hrvatski košarkašiHrvatski košarkašiHrvatska košarkaška reprezentacija pretrpjela je prvi poraz na turniru "London International Basketball Invitational". Izabranici Josipa Vrankovića položili su oružje pred Australcima, koji su slavili sa 78-66.

Nakon pobjeda nad Srbijom 83-71 i nad Velikom Britanijom 75-70, hrvatski reprezentativci pretrpjeli su protiv Australije prvi poraz na londonskom turniru, a drugi ovoga ljeta na pripremama za Eurobasket.

Hrvatska je dobila prvu četvrtinu sa 14-9, ali je u drugih 10 minuta igre ubacila samo 5 a primila 22 poena. Australija je bolje otvorila i treću dionicu, pa je u jednom trenutku povela sa 40-19. Naši su košarkaši ipak uspjeli malo povezati redove i smanjiti prednost Australaca na 8 koševa razlike u trećoj četvrtini, a u četvrtoj na sedam razlike.

Luka Žorić s 18 i Marko Popović s 15 koševa bili su najefikasniji u Hrvatskoj, koja će sljedeću utakmicu na turniru odigrati u subotu (16.30) protiv Francuske.

Dodajmo da je Francuska u četvrtak pobijedila Kinu sa 76-59.

London International Basketball Invitational, 3. kolo:

Australija - Hrvatska 78-66

Francuska - Kina 76-59

Sjajni Popović odveo Žalgiris do 14. naslova

Košarkaši Žalgirisa 14. su put osvojili naslov litvanskog prvaka. I u trećoj su utakmici finalne serije pobijedili Lietuvos Rytas, u nedjelju su pred… Više