08.09.2011. / 10:38

Eurobasket: Srbija nemoćna protiv Litve

Litavski košarkašiLitavski košarkašiLitavski košarkaši pobijedili su Srbiju sa 100-90 u dvoboju 1. kola skupine E drugog kruga Europskog prvenstva kojem su domaćini.

Nakon izjednačene prve četvrtine Litva je u drugoj dodala gas i otišla na poluvrijeme s deset koševa prednosti (54-44). U nastavku su domaći cijelo vrijeme držali Srbiju na pristojnoj distanci. Momčad Dušana Ivkovića uspjela se u nekoliko navrata približiti na minus sedam, ali više od toga im Litavci nisu dopustili.

Mantas Kalnietis je s 19 koševa i sedam asistencija bio prvo ime kod pobjednika, a istaknuli su se i Jonas Valančiunas s 18 poena i pet skokova, te Šarunas Jasikevičius s 13 koševa i sedam asistencija. Kod Srbije je s 21 košem najefikasniji bio Nenad Krstić.

Eurobasket, drugi krug, 1. kolo:

Skupina E

Španjolska - Njemačka 77-68

Francuska - Turska 68-64

Litva - Srbija 100-90

Redoslijed: 1. Francuska 3-0, 2. Španjolska 2-1, 3. Litva 2-1, 4. Srbija 1-2, 5. Turska 1-2, 6. Njemačka 0-3

Kosovo: U sukobu na prijelazu Merdare više od 40 ozlijeđenih

Više od 40 ljudi, među kojima više od 20 pripadnika kosovske policije, ozlijeđeno je u četvrtak ujutru u sukobu skupine srbijanskih građana i… Više