12.09.2011. / 11:05

Premiership: West Bromwich slavio kod Norwicha, Džeko igrač mjeseca

U drugoj nedjeljnoj utakmici, derbiju začelja ljestvice, Fulham i Blackburn podijelili su bodove na Craven Cottageu

West Bromwichev stadion West Bromwichev stadion U sklopu 4. kola engleskog Premiershipa West Browich Albion ostvario je vrlo vrijednu gostujuću pobjedu protiv novog premierligaša Norwicha 1-0.

Jedini pogodak na utakmici gledatelji na Carrow Roadu su mogli su vidjeti u trećoj minuti susreta kada je Peter Odemwingie zabio za pokazalo se konačnih 1-0. Isti je igrač u 76. minuti susreta imao priliku povisiti na 2-0 s bijele točke, ali je njegov udarac obranio domaći vratar Declan Rudd. Utakmica je produžena čak šest minuta, iako je četvrti sudac pokazao četiri minute nadoknade, zbog velikog pritiska Norwicha prema vratima West Bromwicha koji nikako nije uspijevao izbiti loptu izvan svojih 20-ak metara.

U drugoj nedjeljnoj utakmici, derbiju začelja ljestvice, Fulham i Blackburn podijelili su bodove na Craven Cottageu. Utakmica je završila s 1-1, a ono najbitnije odnosno pogoci pali su u razdoblju između 32. i 38. mite utakmice. Poveli su gosti preko Španjolca Rubena Rochine, a izjednačio je Bobby Zamora samo šest minuta nakon toga.

Dodajmo kako je bosansko-hercegovački nogometni reprezentativac Edin Džeko proglašen je za igrača mjeseca kolovoza u engleskoj Barclays Premier ligi.

Džeko je nagradu zaslužio fenomenalnim ulaskom u sezonu kada je u prve dvije utakmice prvenstva protiv Swansea i Boltona postigao po gol, te je u trećem kolu na gostovanju kod Tottenhama od pet pogodaka njegove momčadi postigao četiri.

Premiership, 4. kolo, rezultati:

Arsenal - Swansea 1-0 (Aršavin 40)

Everton - Aston Villa 2-2 (Osman 19, Baines 69-11m / Petrov 63, Agbonlahor 83)

Manchester City - Wigan 3-0 (Agüero 13, 63, 69)

Stoke - Liverpool 1-0 (Walters 21-11m)

Sunderland - Chelsea 1-2 (Ji 90 / Terry 18, Sturridge 51)

Wolves - Tottenham 0-2 (Adebayor 67, Defoe 80)

Bolton - Manchester United 0-5 (Hernandez 5, 58, Rooney 20, 25, 68)

Norwich - West Bromwich Albion 0-1 (Odemwingie 3)

Fulham - Blackburn 1-1 (Zamora 38 / Rochina 32)

Redoslijed: 1. Manchester United 12, 2. Manchester City 12, 3. Chelsea 10, 4. Stoke City 8, 5. Liverpool 7...

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više