25.09.2011. / 11:24

Fernando TorresFernando TorresZbog pogibeljnog uklizavanja obadvjema nogama u noge Swanseajeva nogometaša Marka Gowera u 39. minuti utakmice šestoga premierligaškog kola na Stamford Bridgeu, Fernando Torres dobio je izravan crveni karton.

Svoju je nepromišljenost Chelseajev španjolski napadač platio drugim isključenjem u karijeri i prvim nakon 2006. godine, kada je još igrao za Atletico Madrid. Tada je, u dvoboju drugog Primerina kola u sezoni 2006/2007, isključen nakon drugoga žutog kartona.

U subotu Torres pri uklizavanju srećom nije direktno pogodio Gowerove noge, no sucu Mikeu Deanu nije preostalo ništa drugo osim kazniti opasnu namjeru inače plemenitog nogometaša, koji daleko češće prima no što zadaje udarce.

Prije isključenja Torres je Chelsea doveo u vodstvo u 29. minuti, da bi u 36. sudjelovao u akciji za prvi od dva Ramiresova gola.

Zabio je u utakmici koja je završila 4-1 Chelseajevom pobjedom Torres svoj tek treći pogodak za Chelsea, te drugi ove sezone.

- Čini mi se da je sudac dobro odlučio isključivši Torresa, no Fernando se nema zbog čega ispričavati. Uklizavanje dio prirode naše igre – kazao trener Chelseaja Andre Villas-Boas.

Njemačkoj kazna zbog neonacističke zastave

UEFA je kaznila Njemački nogometni savez s 25.000 eura jer su njemački navijači na utakmici EURA protiv Danske istakli neonacističku zastavu. Istraga… Više