28.11.2011. / 14:42

Argentinska Apertura: Boca Juniors bod od naslova

Put prema nedjeljnoj pobjedi Boci je već u devetoj minuti otvorio nekadašnji potencijalni hrvatski reprezentativac Dario Cvitanich

Dario CvitanichDario CvitanichDok im najveći rival River Plate prvi put u povijesti igra u drugoj ligi, nogometaši Boca Juniorsa stigli su na bod od naslova prvaka u argentinskoj Aperturi.

Boca je u 16. kolu kao gost svladala Godoy Cruz s 2-1 i sada ima velikih devet bodova prednosti pred Tigreom, što znači da u preostala tri kola treba osvojiti još samo jedan bod kako bi potvrdila naslov.

Put prema nedjeljnoj pobjedi Boci je već u devetoj minuti otvorio nekadašnji potencijalni hrvatski reprezentativac Dario Cvitanich. Na 2-0 je povećao Rolando Schiavi pogotkom s bijele točke u 37. minuti, a Ariel Rojas je u 87. samo uspio ublažiti poraz domaćih.

Boca je dosad 23 puta u povijesti bila argentinski prvak, posljednji put 2008. kada je također osvojila Aperturu.

Banfield - Argentinos Juniors 2-2

Redoslijed: 1. Boca Juniors 36, 2. Tigre 27, 3. Racing 25, 4. Velez 25...

Copa Libertadores: Boca napravila veliki korak ka finalu

Nogometaši Boca Juniorsa približili su se finalu Cope Libertadores nakon što su u prvoj utakmici polufinala na svojoj Bomboneri svladali Universidad… Više