06.12.2011. / 12:10

Premiership: Fulham prekinuo Liverpoolov niz

Fulham je upisao tek treću pobjedu ove sezone u prvenstvu, a Liverpool treći poraz, ali prvi nakon 18. rujna i teškog stradavanja kod Totenhama s 4-0

Nogometaši FulhamaNogometaši FulhamaNogometaši Fulhama pobijedili su na svom Craven Cottageu Liverpool s 1-0 u posljednjoj utakmici 14. kola Premiershipa.

Trenutak odluke dogodio se u 85. minuti. Nakon snažnog udarca Dannyja Murphyja, bivšeg igrača Liverpoola, vratar gostiju Pepe Reina nije uspio ukrotiti loptu, već ju je samo odbio, a Clint Dempsey ju je iz blizine bez problema pospremio u mrežu.

No, vjerojatno je jednako važan trenutak koji je odigrao itekako značajnu ulogu u pobjedi Fulhama bio onaj iz 72. minute, kada je gostujući vezni igrač Spearing startao na loptu i odnio je, a u nastavku uklizavanja je ušao u Dembelea. Sudac Friend mu je pokazao izravni crveni karton. Svi igrači u crvenim dresovima odmah su ga okružili i protestirali, ali tu više za njih nije bilo pomoći. Dojam je da je crveni karton doista bio prestrog.

Liverpool je do tog trenutka bio znatno bolja momčad na terenu, iako su i domaćini imali svoje prilike.

Štoviše, Fulham je prvi zaprijetio, kada se Dembele našao pred Reinom, koji je obranio njegov udarac. Uzvratili su gosti, ali je Carroll nakon odličnog proigravanja Suareza tukao ravno u domaćeg vratara Schwarzera.

Najbolju priliku u prvom dijelu ''redsi'' su imali u 29. minuti, kada je Henderson nakon odličnog prodora dobro pucao, ali je pogodio samo vratnicu.

U nastavku su gosti napravili pravu opsadu Fulhamovog gola, koju nisu uspjeli materijalizirati, iako su imali prilika za to.

U 80. minuti, nakon Spearingovog isključenja, Dempsey je dobro pucao, ali je lopta nakon njegovog udarca odsjela na gredi.

Ubrzo nakon toga, vratnicu je pogodio i Downing nakon odličnog udarca iz daljine.

Pokušavao je nakon primljenog gola Liverpool do kraja spasiti barem jedan bod, ali bezuspješno.

Fulham je upisao tek treću pobjedu ove sezone u prvenstvu, a Liverpool treći poraz, ali prvi nakon 18. rujna i teškog stradavanja kod Totenhama s 4-0. Nakon te utakmice je Liverpool odigrao 11 susreta u svim natjecanjima bez poraza, a na gostovanjima je, opet uračunavši i ostala natjecanja, uknjižio šest uzastopnih pobjeda. Još jedna, ova protiv Fulhama, im je nedostajala za izjednačenje klupskog rekorda po broju uzastopnih gostujućih pobjeda.