12.12.2011. / 11:09

Primera: I u nedjelju Katalonci bolji od Madriđana

U sporoj i prilično nezanimljivoj utakmici Athletic i Racing Santander su u Bilbau odigrali bez pobjednika 1-1

Nogometaši EspanyolaNogometaši EspanyolaKompletirano je kolo u španjolskoj Primeri nakon čega možemo reći da je ovo bio vikend kada su se katalonski klubovi poigravali s konkurentima iz glavnog grada Madrida.

U subotu je Barcelona s 3-1 slavila na Santiago Bernabeu protiv Reala, dok je 24 sata kasnije Espanyol na svom stadionu pobijedio madridski Atletico 4-2. Katastrofalna serija rezultata u gostima za Atletico tako traje i dalje. Bio im je ovo šesti poraz na strani u prvenstvu, a uz to imaju još samo jedan remi. Nevjerojatno zvuči da su na tih sedam utakmica primili čak 20 pogodaka, a postigli samo pet.

Kod Espanyola su već nakon sedam minuta gubili 2-0, a nakon dvadeset minuta 3-0. Već tada je sve bilo jasno, a Atletico je do kraja tek uspio "ušminkati" poraz koji ih, zasigurno, ne može nikako zadovoljiti.

U sporoj i prilično nezanimljivoj utakmici Athletic i Racing Santander su u Bilbau odigrali bez pobjednika 1-1. Činilo se da će domaćinu gol Aurtenetxea iz 80. minute biti dovoljan za tri boda, no onda je u 90. uslijedio šok i Soberon je golom gostima donio važan bod.

I Malaga je propustila tri boda na svom travnjaku. Odigrali su 1-1 protiv Osasune.

Primera, 16. kolo:

Espanyol - Atletico Madrid 4-2 (Verdu 5, 7, Romaric 19, Garcia 54 / Falcao 32, Turan 83)

Athletic Bilbao - Racing Santander 1-1 (Aurtenetxe 80 / Soberon 90)

Malaga - Osasuna 1-1 (Lopez 70 / Balde 33)

Zaragoza - Mallorca 0-1 (Victor 39)

Rayo Vallecano - Sporting Gijon 1-3 (Michu 90 / Barral 10, Novo 37, 67)

Getafe - Granada 1-0 (Casquero 78)

Villarreal - Real Sociedad 1-1 (Luis 72 / Aranburu 52)

1. Barcelona 16 11 4 1 50-8 37
2. Real Madrid 15 12 1 2 50-13 37