12.12.2011. / 11:19

Bundesliga: Bayernu pobjeda kod Stuttgarta

Igrači BayernaIgrači BayernaMario Gomez, sadašnji golgeter Bayerna, bio je u nedjelju koban po svoju nekadašnju momčad Stuttgart koju su Bavarci, u sklopu 16. kola Bundeslige, pobijedili na gostovanju 2-1.

Gomez je postigao oba pogotka u ovom slavlju, te je sada sa petnaest ovosezonskih pogodaka prvi strijelac lige. Isto tako, uvjetovao je Gomez bijeg Bayerna od pratitelja na ljestvici. Ima Bayern sada tri boda prednosti u odnosu na Schalke i dortmundsku Borussiju.

Prošle je sezone, unutar samo četiri dana, Bayern dva puta igrao na Stuttgartovom stadionu (prvenstvo i Kup). Tada je dva puta pobjeđivao i to sa nevjerojatnih 6-3 i 5-3.

Početak današnje utakmice je dao naslutiti nešto slično jer je Gentner u 7. minuti doveo domaćina u vodstvo, a Gomez je stvari na početak vratio u 13. minuti kada je izjednačio na 1-1.

No, nakon toga su gledatelji vidjeli još samo jedan pogodak i to Gomezov u 57., a nade domaćina su, pak, splasnule još ranije i to u 30. minuti kada je Talijan Molinaro dobio drugi žuti karton. Tek šest minuta ranije je požutio prvi put.

Recimo da su oba hrvatska nogometaša, Ivica Olić i Danijel Pranjić, cijelu utakmicu odgledali s Bayernove klupe za pričuve.

Bundesliga, 16. kolo:

Stuttgart - Bayern 1-2 (Gentner 7, Gomez 13, 57)

Euro: Mario Gomez pokopao Nizozemce

Pobjedom 2-1 protiv Nizozemske nogometaši Njemačke su ostvarili drugu pobjedu u 2. kolu skupine B Europskog prvenstva kojem su domaćini Poljska i… Više