31.01.2012. / 12:33

Primera: Simeone i dalje uspješan s Atleticom

Diego SimeoneDiego SimeoneNogometaši madridskog Atletica pobijedili su u Pamploni domaću Osasunu s 1-0 u posljednjem ogledu 21. kola španjolskog prvenstva.

Jedini gol na utakmici postigao je u 40. minuti 25-godišnji urugvajski branič Diego Godin. Bio je to njegov prvi prvenstveni pogodak za madridsku momčad. Zadnji gol u Primeri zabio je dok je igrao za Villarreal, u travnju 2010. godine protiv Racinga.

Osasuna je u nastavku, pogotovo u završnom dijelu susreta, žestoko navalila na gol gostiju u potrazi za izjednačenjem, do kojeg ipak nije stigla.

Argentinac Diego Simeone, veliki ljubimac navijača Atletica, čiji je bio igrač u dva mandata, tako nastavlja preporod s madridskim klubom. Pod njegovim vodstvom je osvojio 10 od mogućih 12 bodova u četiri utakmice, uz gol razliku 8-0. Ovom trećom uzastopnom pobjedom je Atletico skočio s 10. na 7. mjesto s 29 bodova. Preskočio je i Osasunu koja je pala na 10. mjesto s 27 bodova.