06.02.2012. / 12:20

Monaco do četvrte krune u karijeri

Za Monaca je to četvrta pobjeda u karijeri, ali i prva nakon 2007. godine

Juan Monaco Juan Monaco U argentinskom finalu ATP teniskog turnira u Vina del Maru, prvi nositelj Juan Monaco je a 6-3, 6-7(1), 6-1 pobijedio Carlosa Berlocqa. Meč je trajao čak dva sata i 46 minuta.

Za Monaca je to četvrta pobjeda u karijeri, ali i prva nakon 2007. godine. Te je godine osvojio sva prethodna tri turnira (Kitzbühel, Pörtschach i Buenos Aires). Nakon te godine je odigrao čak sedam finala zaredom u kojima je gubio mečeve, ali ovom prilikom nije ostao na korak do naslova. Pobijedio je suparnika protiv kojeg sada ima 4-0 u karijeri, a recimo i da je Berlocq prvi put u karijeri igrao finale na nekom ATP turniru.

Nakon izjednačena dva seta, u trećem je Monaco bio suvisliji i bolji, makar je Berlocq u posljednjoj dionici prosuo čak sedam break-lopti i to se pokazalo kobnim po njega.