13.02.2012. / 12:52

Le Championnat: PSG-u samo bod protiv Nice

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaNakon vatrometa golova u prvoj nedjeljnoj utakmici 23. kola francuskog nogometnog prvenstva, druge dvije su za gledatelje bile pravi antiklimaks.

Naime, prvi dvoboj nedjeljnog programa završio je gostujućom pobjedom Bordeauxa nad Lilleom 5-4, da bi u ostala dva dvoboja, između Nice i PSG-a, te Toulousea i St. Etiennea ukupno postignut tek jedan gol.

Prvenstveni lider PSG odigrao je "mršavih" 0-0 na gostovanju kod 18-plasirane Nice i tako je propustio pobijediti po prvi put pod novim trenerom Carlom Ancelottijem. Pobijedio je do dvoboja s Nicom talijanski stručnjak u prvih pet utakmica na klupi pariškog kluba nakon što je naslijedio Antoinea Kombouarea prošlog mjeseca.

Nakon 23. kola prednost PSG-a ispred prvog pratitelja Montpelliera tako je smanjena na samo jedan bod, budući je u subotu Montpellier pobijedio Ajaccio s lakih 3-0.

U drugoj utakmici junak St. Etiennove gostujuće pobjede bio je Pierre-Emerick Aubameyang koji je jedini gol zabio u 71. minuti.

Le Championnat, 23. kolo:

Lille - Bordeaux 4-5 (Rozehnal 8, Hazard 65, Debuchy 75, Roux 90 / Maurice-Belay 3, 50, Obraniak 17, 90+2, Gouffran 60)

Nice - PSG 0-0

Toulouse - Saint-Etienne 0-1 (Aubameyang 71)

1. Paris Saint-Germain 23 15 5 3 38-19 +19 50
2. Montpellier 23 15 4 4 45-23 +22 49
3. Lille 22 10 9 3 40-26 +14 39
4. Lyon 23 12 3 8 37-27 +10 39
5. Rennes 23 11 6 6 33-25 +8 39
6. Olympique Marseille 22 10 8 4 33-21 +12 38