22.03.2012. / 11:50

Premiership: City i QPR preokretima do slavlja

Iznenađenje kola priredio je Queens Park Rangers pobijedivši na svom terenu Liverpool s 3-2 nakon što je u 72. minuti zaostajao 2-0

Nogometaši Manchester Citya (Reuters)Nogometaši Manchester Citya (Reuters)Manchester City slavio je u derbiju 29. kola engleskog Premiershipa protiv Chelseaja s 2-1. Povratnik u momčad Carlos Tevez bio je asistent kod pobjedničkog pogotka Mancinijeva sastava.

Nakon prvog poprilično nezanimljivog poluvremena, igra se u nastavku rasplamsala i gledatelji na Etihadu svjedočili su utakmici s infarktnom završnicom.

Poveo je Chelsea u 60. minuti preko Garyja Cahilla nakon što se lopta odbijala po Cityjevom šesnaestercu i na kraju završila kod Cahilla čiji je udarac, nakon što se lopta odbila od "građanina" u obrani, odsjeo iza leđa Joe Harta. City se našao u gubitničkoj situaciji na Etihadu po prvi put nakon siječnja 2011. godine i utakmice protiv Wolvesa.

City je nakon toga krenuo u potpunu ofenzivu, a Mancini je povukao potez koji ga je, prema mišljenju stručnjaka, mogao stajati "glave". U igru je umjesto Nigela de Jonga uveo Carlosa Teveza.

Igra domaćeg sastava bivala je sve opasnija i opasnija po vrata Chelseaja, a nakon udarca Pabla Zabalete lopta je u ruku u vlastitom šesnaestercu pogodila Michaela Essiena i sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač za 1-1 bio je Sergio Agüero. Inače, to je bio peti dosuđeni jedanaesterac u posljednjih šest susreta ovih dviju momčadi.

Pet minuta prije kraja utakmice Tevez je primio loptu u kaznenom prostoru Chelsea, savršeno pričekao utrčavanje Samira Nasrija koji je nakon toga mirno pogodio nebranjeni kut vratara Cecha.

Bila je to rekordna 20. domaća pobjeda u nizu Cityja u Premiershipu kojom se primaknuo Unitedu na svega jedan bod zaostatka. Treba reći da je City prvi put u povijesti pobijedio u utakmici Premiershipa u kojoj je do 75. minute gubio!

Tottenham je na White Hart Laneu iščupao remi protiv Stoke Cityja odigravši 1-1. Poveli su gosti preko Camerona Jeromea u 75. minuti, a na 1-1 je u drugoj minuti sudačke nadoknade izjednačio Nizozemac Rafael van der Vaart nakon asistencije Garetha Balea.

Luka Modrić odigrao je za "spurse" cijelu utakmicu, dok je Niko Kranjčar zamijenjen u 47. minuti susreta.

Arsenal je golom Thomasa Vermaelena iz 8. minute slavio na Goodison Parku protiv Evertona. Robin van Persie bio je asistent jedinog zgoditka na utakmici. Recimo da je cijelu utakmicu za domaćina odradio hrvatski nogometaš Nikica Jelavić.

Iznenađenje kola priredio je Queens Park Rangers pobijedivši na svom terenu Liverpool s 3-2 nakon što je u 72. minuti zaostajao 2-0. Goste je u vodstvo doveo Sebastian Coates u 54. minuti, a to je ujedno bio i 800. gol u Premiershipu ove sezone. Na 2-0 povisio je Dirk Kuyt u 72. minuti, a onda je krenuo veliki preokret domaćina.

Shaun Derry smanjio je u 77. na 2-1 i taj je rezultat stajao sve do 86. minute. Tada je Djibril Cisse poravnao na 2-2, da bi u posljednjoj minuti susreta Jamie Mackie zabio za veliko slavlje domaćeg sastava koji je upisao prvu pobjedu nakon 21. siječnja ove godine i pobjegao iz zone ispadanja, a u nju gurnuo Bolton koji doduše ima utakmicu manje.

Recimo i da je QPR tek treća momčad Premiershipa koja se nakon 75. minute utakmice vratila od zaostatka 2-0. Liverpool je nakon 11 i pol godina po prvi put izgubio susret u kojem je poveo 2-0.

Premiership, 29. kolo:

Manchester City - Chelsea 2-1 (Agüero 78-11m, Nasri 85)

Everton - Arsenal 0-1 (Vermaelen 8)

QPR - Liverpool 3-2 (Derry 77, Cisse 86, Mackie 90)

Tottenham - Stoke City 1-1 (Van der Vaart 90+2 / Jerome 75)

Njemačkoj kazna zbog neonacističke zastave

UEFA je kaznila Njemački nogometni savez s 25.000 eura jer su njemački navijači na utakmici EURA protiv Danske istakli neonacističku zastavu. Istraga… Više