08.05.2012. / 15:53

WTA Madrid: Suarez izbacila Janković, Kerber pomela Venus

Dva sata i 47 minuta trajao je vrlo izjednačeni dvoboj Suarez Navarro i Janković kojega je na koncu sa 4-6, 7-6(5) i 6-4 dobila španjolska tenisačica

Angelique Kerber Angelique Kerber Iz programa do sada završenih mečeva na turniru u Madridu izdvajamo dva susreta u konkurenciji tenisačica. Njemica Angelique Kerber lako je u 2. kolu porazila Venus Williams, dok je domaća predstavnica Carla Suarez Navarro izbacila Jelenu Janković.

Dva sata i 47 minuta trajao je vrlo izjednačeni dvoboj Suarez Navarro i Janković kojega je na koncu sa 4-6, 7-6(5) i 6-4 dobila španjolska tenisačica. Prošlog je tjedna 23-godišnja Suarez Navarro igrala u finalu Estorila gdje je poražena od Estonke Kanepi u tri seta, a čini se da joj je uspjela prilagodba sa klasične crvene na plavu zemlju u Madridu. Koliko je ovaj meč bio izjednačen govore dva podatka. Obje su igračice realizirale po osam break-lopti, a pobjednica je ukupno osvojila jedan poen više u susretu (109-108). Bio je ovo njihov peti dvoboj i prva pobjeda Španjolke koja zauzima 27 mjesta lošiju poziciju na WTA ljestvici (18-45) od srpske tenisačice koju odnedavna trenira izbornik hrvatske Davis Cup reprezentacije Željko Krajan.

Uz predaju Caroline Wozniacki u 1. kolu Stutgarta bio je ovo peti poraz za Janković u prvom meču na turnirima ove godine.

Znatno je kraće trajao ogled 12. nositeljice Njemice Angelique Kerber i Amerikanke Venus Williams koja je za nastup u Madridu dobila pozivnicu organizatora. Kerber je slomila otpor starije sestre Williams za tek nešto više od sat vremena i tako poravnala međusobni omjer na 1-1. Uz pobjede na turnirima u Kopenhagenu i Parizu ove godine 14. igračica svijeta Kerber bila je i favorit u srazu s Venus Williams koja je u 2012. godini igrala samo u Miamiju i Charlstoneu.