21.06.2002. / 00:00

Autor: Mario Duspara

JUŽNA KOREJA - JAPAN

BRAZIL SE PLASIRAO U POLUFINALE SVJETSKOG NOGOMETNOG PRVENSTVA

Brazil je u petak postao prva reprezentacija koja se plasirala u polufinale Svjetskog nogometnog prvenstva u Južnoj Koreji i Japanu. U utakmici četvrtfinala, koju su mnogi stručnjaci prozvali finalom prije finala, Brazilci su pobjedili Englesku 2:1. Poveli su Englezi pogotkom Owena u 23. minuti, a izjednačio je Rivaldo na samom kraju prvog poluvremena. Konačan rezultat je postavio Ronaldinho u 50. minuti, a samo 7 minuta kasnije ovaj je igrač isključen zbog grubog prekršaja. Brazilci se u polufinalu sastaju s pobjednikom utakmice Senegal-Turska.