04.01.2009. / 19:22

Autor: Ivana Zobenica

Atlanta i San Antonio u zadnjoj sekundi stigli do pobjede

Nakon uvjerljive prve četvrtine San Antonija u utakmici protiv Philadelphije, 40:19 za domaćine, momčad Philadelphije odigrala je sličnim rezultatom treću, 18:31, no na kraju su izgubili, kao i momčad Houstona, u zadnjoj sekundi susreta

Tim Duncan bio je najbolji u redovima San Antonio Spursa s 26 poenaTim Duncan bio je najbolji u redovima San Antonio Spursa s 26 poenaTony Parker šutom za dva poena donio je pobjedu San Antonio Spursima nad Philadelphia 76ersima u zadnjoj sekundi utakmice. Spursi su odlično otvorili utakmicu te su prvu četvrtinu dobili 40:19 što je i najveći broj postignutih koševa Spursa u prvom kvartalu u ovoj sezoni. No, odigravši sjajnu treću četvrtinu u kojoj su dobili s 31:18 Philadelphia 76ersi su gostovanje u San Antoniu učinili neizvjesnim. Utakmica je završila 108:106, Tim Duncan je s 26 poena i 12 skokova bio najbolji igrač pobjedničkog tima. Ipak najbolji strijelac susreta bio je Andre Miller iz 76ersa.

Slično je bilo i u Atlanti gdje je Hawksima pobjedu donio Mike Bibby tricom u posljednjoj sekundi. Utakmica je bila vrlo izjednačena, no sreća je bila na strani domaćina koji su u susretu s Houston Rocketsima slavili 103:100. Jedini koji je ubacio preko 20 je Atlantin Josh Smith koji je postigao 29 poena.