01.10.2009. / 23:50

Europa liga, skupine J, K, L : Ivan Perišić donio bod Clubu Bruggeu

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade mladi hrvatski vezni nogometaš Club Bruggea zabio je gol za konačnih 2-2 u dvoboju drugog kola J skupine Europa lige, kod Toulousea...

Ivan Perišić proslavlja osvojeni bod u ToulouseuIvan Perišić proslavlja osvojeni bod u ToulouseuDvadesetogodišnji Perišić zabio je glavom s prve vratnice na ubacivanje suigrača iz slobodnog udarca. Njegov je to prvi pogodak u Europa ligi, te treći u šestom ovosezonskom nastupu za Club Brugge.

Prethodno je nekadašnji kadet Hajduka, htijući u 84. minuti izbiti loptu iz 16-erca Belgijaca, glavom vratio loptu unazad pri jednom prekidu. Njegov vratar Stijn Stijnen nije dobro reagirao i od najboljega se francuskog strijelca Gignaca lopta slučajno odbila u gol.

U dvoboju iste skupine Šahtar je u Donjecku pobijedio Partizan 4-1. Istim su rezultatom Ukrajinci u prvom kolu slavili u Brugesu. Darijo Srna igrao je do 74. minute kada je zamijenjen.

Manuel Pamić odigrao je svih devedeset minuta u porazu njegova kluba, praške Sparte, na gostovanju u Kopenhagenu (1-0). Bio je to dvoboj u skupini K.

Werder je pak u Bremenu, u dvoboju drugog kola L skupine, pobijedio Athletic iz Bilbaa 3-1. Gol za goste postigao je Fernando Llorente, svoj već treći u dvjema odigranim utakmicama Europa lige.

Domaći su od 64. minute igrali s igračem manje. Petera Niemeyera trener Schaaf uveo je u igru u 60. minuti. U četirima je minutama stigao zaraditi dva žuta kartona.

Europa liga, 2. kolo:

Skupina J

Toulouse - Club Brugge 2-2 (Sissoko 54, Gignac 84 / Akpala 52, Perišić 90+4)

Šahtar - Partizan 4-1 (Lomić 23-ag, Adriano 38, Jadson 54, Rakicki 66 / Ljajić 86)

Redoslijed: 1. Šahtar 6, 2. Toulouse 4, 3. Club Brugge 1, 4. Partizan 0