05.10.2009. / 00:41

Le Championnat: Monaco slavio na Velodromeu

Najzanimljivija utakmica nedjeljnog dijela osmoga kola francuskog nogometnog prvenstva odigrana je na Velodromeu, gdje je domaći Marseille poražen od Monaca 2-1...

Monaco je pobijedio MarseilleMonaco je pobijedio MarseillePobjedom je klub iz Kneževine s osmoga skočio na četvrto mjesto poretka u Le Championnatu, istisnuvši svoje nedjeljne suparnike na petu poziciju.

Najviše Monacovi igrači to imaju zahvaliti Neneu (20.) i Parku (41.) koji su im omogućili lakši nastavak utakmice. Četiri minute prije kraja susreta Niang je tek uspio smanjiti na konačnih 2-1.

Inače, cijela je nedjelja u Francuskoj pripala gostujućim momčadima. U ranije odigranim utakmicama Lille je slavio kod Boulognea 3-2, što je domaćinima treći uzastopni, a četvrti ukupno poraz u nizu, dok je preciznim udarcem Monterrubija s bijele točke u 90. minuti Lorient kod Toulousea došao do tri boda.