06.10.2009. / 15:45

ATP Peking: Nadal preokretom do pobjede

U svom prvom meču nakon polufinala US Opena i poraza od Juana Martina del Potra i oporavka od ozljede trbušnog zida, drugi najbolji tenisač svijeta Rafael Nadal vratio se pobjedom...

Rafael NadalRafael NadalTako je u 1. kolu ATP turnira u Pekingu gdje je postavljen za prvog nositelja Nadal pobijedio Cipranina Marcosa Baghdatisa 6-4, 3-6, 6-4.

Dobro je Baghdatis namučio Nadala, ali je ovaj na kraju uspio ipak napustiti teren visoko podignutih ruku nakon dva sata i 10 minuta igre. U odlučujućem trećem setu Nadal je breaknuo Baghdatisa u devetom gemu i stigao do šeste pobjede u isto toliko međusobnih mečeva.

Zanimljivo je kako je Nadal pobjedom sačuvao svoj stopostotan učinak u Pekingu, budući je osvojio turnir na jedinom prethodnom pojavljivanju 2005. godine, a slavio je u kineskom glavnom gradu i na olimpijskom turniru prošle godine.

Protivnik Nadalu u 2. kolu bit će Amerikanac James Blake, 24. igrač svijeta protiv kojeg Španjolac ima negativan omjer pobjeda i poraza 2-3.