06.11.2009. / 02:13

Europa liga, skupine G, H i I: Villarreal uvjerljiv protiv Lazija

Giuseppe Rossi Giuseppe Rossi Momčad Villarreala uvjerljivom se pobjedom 4-1 na El Madrigalu protiv Lazija, u 4. kolu G skupine Europa lige, vratila u utrku za plasman u šesnaestinu finala.

Villarreal je izrazito loše započeo ovu sezonu ali je, čini se, u zadnje vrijeme uhvatio zalet. U posljednje dvije prvenstvene utakmice u Primeri ostvario je dvije domaće pobjede, protiv Malage 2-1 i Tenerifa 4-0, nakon što u prvih sedam kola u prvenstvu niti jednom nije pobijedio.

''Žuta podmornica'' uspješnu seriju domaćih utakmica nastavila je i u Europa ligi protiv Lazija, a glavninu posla su domaći nogometaši obavili već u prvih 15 minuta susreta, kada je veteran Robert Pires postigao dva pogotka, jedna s bijele točke, a još jedan gol dodao je Cani. Posao je domaćinu u olakšala činjenica da je gostujući vezni igrač Baronio zbog prekršaja na Llorenteu već u 4. minuti dobio crveni karton! No, Villarreal je brojčanu premoć imao samo do 33. minute, kada je crveni karton dobio i Gonzalo, a Foggia minutu kasnije nije iskoristio kazneni udarac za Lazio. Rimljani su ipak uspjeli smanjiti rezultat u 72. minuti pogotkom argentinskog napadača Maura Zaratea, a konačnih 4-1 postavio je Rossi u 83. minuti iz penala.

Sa sjajnim, odnosno maksimalnim učinkom u Europa ligi, natjecanje je nastavio austrijski prvak Red Bull Salzburg, koji je na gostovanju kod Levskog u Sofiji proslavio pobjedu 1-0 pogotkom Schiemera u petoj minuti sudačke nadoknade! Domaćin je od 62. minute igrao bez isključenog Sarmova. Red Bull je sada vrlo blizu prolasku u daljnje natjecanje, treba mu još samo jedan bod.

Miroslac Stoch, 20-godišnji slovački krilni napadač Twentea, koji u nizozemskom klubu igrao na posudbi iz londonskog Chelseaja, bio je veliki junak momčadi bivšeg engleskog izbornika Stevea McClarena u domaćoj pobjedi protiv moldavskog prvaka Šerifa 2-1 u H skupini. Stoch je, naime, bio dvostruki strijelac za Twente, prvi je gol zabio u 8., a odlučujući u 89. minuti. Gostima je izjednačenje u 68. minuti autogolom osigurao igrač Twentea Tiote u 68. minuti.

U drugom susretu ove skupine, Fenerbahçe je kao domaćin pobijedio Steauu 3-1. Turska momčad je vodeća na ljestvici s 9 bodova, Twente je drugi sa 7, Šerif treći s 4 boda, a posljednja je Steaua sa samo dva boda.

U skupini I, sjajan je posao obavila lisabonska Benfica svladavši na Goodison Parku domaći Everton s 2-0. Strijelci su bili Saviola u 63. i Cardozo u 76. minuti. U drugoj utakmici skupine, AEK i BATE Borisov odigrali su 2-2, a sva četiri pogotka pala su u prvom poluvremenu. Benfica je vodeća u skupini s 9 bodova, Everton drugi sa šest, dok BATE Vorisov i AEK imaju po četiri boda.

Europa liga, 4. kolo:

Skupina G:

Villarreal - Lazio 4-1 (Pires 2, 15, Cani 13, Rossi 83 - 11 m / Zarate 72)

Levski - Red Bull Salzburg 0-1 (Schiemer 90+5)

1. Red Bull Salzburg 4 4 0 0 6-1 12

2. Villarreal 4 2 0 2 6-5 6

3. Lazio 4 2 0 2 8-7 6

4. Levski 4 0 0 4 0-7 0

Skupina H:

Twente - Šerif 2-1 (Stoch 8 / Tiote 68 - ag)

Fenerbahçe - Steaua 3-1 (Santos 15, Bilica 51, Alex 67 / Kapetanos 38)

1. Fenerbahçe 4 3 0 1 6-3 9

2. Twente 4 2 1 1 4-4 7

3. Sheriff 4 1 1 2 3-3 4

4. Steaua 4 0 2 2 1-4 2

Skupina I:

Everton - Benfica 0-2 (Saviola 63, Cardozo 76)

AEK - BATE Borisov 2-2 (Blanco 1, Manduca 38 / Rodionov 17, Volodko 26)

1. Benfica 4 3 0 1 9-1 9

2. Everton 4 2 0 2 6-8 6

3. BATE Borisov 4 1 1 2 5-7 4

4. AEK 4 1 1 2 4-8 4

Niko Kovač novi trener Red Bull Salzburga?

Sasvim neočekivano redove aktualnih austrijskih prvaka, nogometaša Red Bull Salzburga, napustio je nizozemski trener Ricardo Moniz. Premda je imao… Više