15.11.2009. / 18:27

Kvalifikacije za EP U21: Hat-trick Sulejmanija za pobjedu Srbije

Luis Suarez i Miralem SulejmaniLuis Suarez i Miralem SulejmaniReprezentacija Srbije izjednačila se s Hrvatskom po broju bodova, ali i s utakmicom više, u skupini 7 kvalifikacija za Europsko prvenstvo nogometaša do 21 godine.

Srbija je u Novom Sadu pobijedila Norvešku s 3-2 i to nakon što su Skandinavci poveli s 2-0 pogocima Vegarda Forrena u drugoj i Tarika Elyounoussija u 34. minuti.

Međutim, tada se ukazao Miralem Sulejmani i s tri pogotka izrežirao potpuni preokret. Napadač Ajaxa je već do poluvremena smanjio na 1-2 (u 42. minuti), da bi u nastavku svojoj reprezentaciji donio treću pobjedu u kvalifikacijama, pogocima u 52. i 72. minuti.

Prvoplasirana vrsta iz svake skupine ide izravno u završni krug kvalifikacija gdje će se naći i četiri najbolje drugoplasirane momčadi iz deset skupina. Pobjednici sedam izlučnih dvoboja pridružit će se domaćinu Danskoj na završnici EP-a.