29.12.2009. / 00:19

Premiership: Mancini i do druge pobjede sa Cityjem

Carlos TevezCarlos TevezRoberto Mancini došao je i do druge pobjede u drugoj utakmici na klupi Manchester Cityja. "Građani" su u 20. kolu Premier lige kao gosti svladali Wolverhampton s 2-0.

Carlos Tevez je u 33. minuti probio obrambeni zid domaćina. Nakon dodavanja Craiga Bellamyja, argentinski je napadač pucao lijevom nogom, lopta je okrznula Christophea Berru i prevarila vratara Wolvesa Marcusa Hahnemanna.

Vodstvo je u 69. minuti pravom majstorijom povećao španjolski branič Javier Garrido. Iz slobodnog je udarca s vanjske strane poslao loptu pokraj živog zida i ostavio spomenutog Hahnemanna u čudu.

Konačnih je 3-0 u 86. minuti, svojim drugim pogotkom, postavio Tevez preciznim udarcem lijevom nogom s vrha šesnaesterca.

Premier liga, 20. kolo:

Tottenham - West Ham 2-0 (Modrić 11, Defoe 81)

Blackburn - Sunderland 2-2 (Pedersen 53, Diouf 77 / Bent 52, 65)

Chelsea - Fulham 2-1 (Drogba 73, Smalling 75-ag / Gera 4)

Everton - Burnley 2-0 (Vaughan 83, Pienaar 90)

Stoke City - Birmingham 0-1 (Jerome 50)

Wolverhampton - Manchester City 0-3 (Tevez 33, 86, Garrido 69)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više