31.12.2009. / 10:45

NBA liga: LeBron s 48 poena proslavio 25. rođendan

LeBron JamesLeBron JamesMomčad Clevelanda teško je kao domaćin svladala Atlantu 106-101 uz 48 koševa LeBrona Jamesa u jednoj od 10 utakmica u NBA ligi odigranih u srijedu.

Cavaliersi su nakon prvog poluvremena gubili s 12 koševa razlike, a odlučujuća je bila posljednja četvrtina u kojoj je Cleveland ubacio 29, a primio 16 koševa, te ubilježio 11. pobjedu u zadnjih 12 utakmica. Bila je to osma uzastopna pobjeda Clevelanda u međusobnim susretima protiv Atlante. Prošle sezone su ovi klubovi igrali u konferencijskom polufinalu, a Cleveland je prošao sa čistih 4-0.

LeBron James je na dan svog 25. rođendana ubacio 48 poena Hawksima, uz 10 skokova i 6 asistencija. Gađao je 15-23 iz igre (4-6 za tri poena) i 14-16 iz slobodnih bacanja. Ipak, priča utakmice bio je centar Cavaliersa, Brazilac Anderson Varejao, koji je pogodio prvu NBA tricu u karijeri, nakon što je prethodnih 18 promašio! Čupavi Brazilac nije mogao izabrati bolji trenutak za premijernu tricu. Ubacio je pri rezultatu 101-101, praktički s istekom napada, 18 sekundi prije kraja utakmice. Bio je to i prijelomni trenutak. James mu je doletio u zagrljaj, a nakon dvoboja je rekao:

- Andy je isporučio krasan rođendanski dar. No, tome i služe prijatelji.

Phoenix je kao domaćin pobijedio Boston 116-98. Celticsi s igrali bez ozlijeđenih Paula Piercea i Kevina Garnetta, te su pretrpjeli treći uzastopni poraz. Amare Stoudemire i Channing Fyre ubacili su obojica po 26 poena. Stoudemire je iskoristio izostanak Garnetta, te je već u prvoj četvrtini pogodio 9 od 10 šuteva, a dvoboj je završio uz šut 11-14 iz igre. Fyre je oborio vlastiti rekord po broju poena ove sezone, pogodio je 6 od 10 trica, a imao je i 10 skokova. Kod gostiju je Eddie House bio prvi strijelac sa 19 poena, uz 5 pogođenih trica iz 7 pokušaja.

New Jersey je kao domaćin pobijedio New York 104-95. Svaka pobjeda Netsa je ove sezone značajna vijest u NBA ligi, ovo im je bila tek treća, uz 29 poraza. Yi Lianjian je ubacio 22 poena uz šest skokova, Brook Lopez 21 uz 14 skokova kod Netsa. Al Harrington s 25 koševa i David Lee s 24 poena i 15 skokova bili su najbolji kod Knicksa.

Momčad Orlanda je na domaćem parketu zaostatak 41-49 nakon prvog poluvremena pretvorila u pobjedu 117-92. Orlando je treću četvrtinu dobio 38-25, a posljednju 38-18. Vince Carter je predvodio domaćine s 25 poena, dok je u Bucksima, koji su izgubili sedmu od zadnjih osam utakmica, Brandon Jennings postigao 20 koševa, a Andrew Bogut 15 iz 10 skokova. Roko Ukić opet nije ulazio u igru u Milwaukeeju.

NBA liga, srijeda:

Toronto – Charlotte 107-103 (Bosh 33p, 13s, Bargnani 28p /Jackson 30p, Felton 23p, 7s)

Orlando – Milwaukke 117-92 (Carter 25p / Bogut 15p, 10s, Jennings 20p)

Indiana – Memphis 110-121 (Head 30p, 7s / Gay 31p, 9s)

Cleveland – Atlanta 106-101 (James 48p, 10s, 6a / Johnson 35p)

New Jersey – New York 104-95 (Jianlian 22p, 6s, Lopez 21p, 14s / Lee 24p, 15s, 8a, Harrington 25p, 9s)

Minnesota – Utah 103-107 (Jefferson 21p, 9s / Williams 21p, 12a, Brewe 20p)

New Orleans – Miami 95-91 (West 21p, 10s, Paul 18p, 9a / Wade 22p)

Phoenix – Boston 116-98 (Fyre 26p, 10s, Stoudemire 26p, 7s / House 19p, Allen 12p, 7s, 6a)

Sacramento – Philadephia 106-116 (Casspi 21p, 9s, Greene 2p, 6s, Thompson 15 p, 11s /, Williams 22 p, Iverson 20p, Iguodala 19p, 7s, 9a)

Portland – LA Clippers 103-99 (Roy 25p, 7s, 6a / Kaman 25p, 9s, Gordon 24p, 6a)

NBA: Na krilima Wadea i Jamesa Miami do finala

Košarkaši Miami Heata prvi su finalisti Istočne konferencije NBA lige. Polufinalnu seriju protiv Indiane apsolvirali su sa 4-2 nakon gostujuće… Više