19.05.2010. / 19:14

Autor: Nacionalova redakcija

1. HMNL: Nacional u finalu čeka pobjednika dvoboja Uspinjače i Brodosplita

Nacional je pobjedom u Kninu protiv Kijeva izborio finale, dok u drugom polufinalu Uspinjača i Brodosplit inženjering igraju treću, odlučujuću utakmicu u Splitu 21. svibnja

Momčad NacionalaMomčad NacionalaSpektakularne utakmicu mogli su vidjeti mnogobrojni gledatelji u drugim utakmicama polufinala doigravanja za prvaka hrvatske. U prvom susretu dana Nacional je u Kninu pobijedio Kijevo rezultatom 4:2 i plasirao se u finale. Nacional je i prije pet dana slavio u Zagrebu rezultatom 3:1. Domaćin je došao u vodstvo već u 3. minuti preko Potege i sa minimalnim vodstvom od 1:0 je završeno prvo poluvrijeme. U drugom dijelu Nacional je pojačao pritiske prema golu domaćina i u 27. minuti preko Nenea te 32. minute Novaka preokrenuo vodstvo na 2:1. Dvije minuta kasnije domaći preko Palavre poravnavaju rezultat. U 36. minuti Nacional je odigrao školsku akciju u kojoj je domaći igrač Protega loptu skrenu u svoju mrežu za novi vodstvo Nacionala od 3:2. Nakon toga domaći uvode igrača-vratara i ne uspijevaju ugroziti vratara Stojkića. U posljednjim sekundama susreta domaćin je u toj riskantnoj igri kažnjen novim golom kojeg postiže Matije Capar za veliko slavlje Nacionala.

Uspinjača izborila treću utakmicu

Pravu poslasticu priredili su igrači Uspinjače i Brodosplit inženjeringa u zagrebačkoj dvorani II Doma sportova. Dobro popunjena „popularna dvojka“ posjetila je na prosinac i završnicu Kutije šibica uz navijanje i skandiranje domaćinu. Slavila je Uspinjača nakon produžetaka rezultatom 5:2. Brodosplit je unatoč potpunoj dominaciji Uspinjače poveo golom Marinovića u 14.minuti i tim se rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Uspinjača je preko Bisakua u 23. minuti došla do izjednačenja i dvorana je nakon toga „proključala“. Uspinjača je bila dominantnija, a gosti su opasno prijetili iz kontranapada. U 25. minuti Saša Burđelez je izveo slobodan udarac i loptom pogodio Matiju Duvlata koji trese svoju mrežu za vodstvo gostiju od 1:2. Nakon toga obje momčadi su promašile i ono što je nemoguće promašiti. U 32. minuti Matošević je poravnao rezultat na konačnih 2:2. U produžecima Uspinjača je na krilima Matoševića (2) i Penave (1) postigla tri pogotka za veliko slavlje. Treća utakmica je na rasporedu u petak, u Splitu.