28.07.2010. / 19:26

Autor: Nacionalova redakcija , Hina

Zlato u Barceloni: Sandra Perković europska prvakinja u bacanju diska

Prva je ovo zlatna medalja za hrvatsku atletiku na Europskim atletskim prvenstvima

Sandra Perković (Foto: Reuters)Sandra Perković (Foto: Reuters)Mlada dvadesetogodišnja Sandra Perković postala je prvakinja Europe u bacanju diska. Perković je do naslova došla na dramatičan način bacivši u posljednjem hicu 64,67 metara te je time pretekla 18 godina stariju Rumunjku Nicoletu Grassu koja je vodila od prve serije s hicem od 63,48 metara. Treća je bila Poljakinja Joanna Wisniewska (62.37).

Prva je ovo zlatna medalja za hrvatsku atletiku na Europskim atletskim prvenstvima, a priliku da osvoji drugu imat će u nedjelju Blanka Vlašić, koja do sada još nije osvojila medalju na EP-u.

Juniorska europska prvakinja iz 2009. godine nije blistala u kvalifikacijama i hicem od 57.70 metara jedva se probila među 12 najboljih, no u finalu je bila sjajna. Već u svom prvom pokušaju je bacila disk 62.98 metara što je do zadnje serije osiguravalo srebro.

Sandra je u Barceloni osvojila treću hrvatsku medalju na europskim prvenstvima. Prvu je osvojio Branko Zorko na 1.500 metara na Europskom prvenstvu u Helsinkiju 1994. godine. Zorko je bio treći s rezultatom 3:36.88 iza pobjednika Španjolca Fermina Cacha (3:35.27) i njegovog sunarodnjaka Isaaca Viciosa (3:36.01).

Siniša Ergotić je u skoku u dalj na EP-u u Munchenu 2002. godine bio drugi s preskočenih osam metara. Prvo mjesto rezultatom 8.08 osvojio je Ukrajinac Oleksej Lukašević, dok je treći bio Španjolac Yago Lamela s 7.99 metara.