29.07.2010. / 17:31

Autor: Nacionalova redakcija , Hina

Ina o navodima povjerenstva: U kompaniji manje od 50 stručnjaka iz MOL grupe

"U Ini poslove obavlja određeni broj stručnjaka iz MOL Grupe koji dolaze iz različitih zemalja, uglavnom iz Mađarske i Slovačke, te su odabrani kako bi popunili postojeće potrebe u vještinama i iskustvu s ciljem postizanja bržeg razvoja INA-e"

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaU Ini poslove obavlja manje od 50 stručnjaka iz MOL Grupe, a svi zaposlenici MOL Grupe koji trebaju plaćati porez u Hrvatskoj sukladno važećim poreznim zakonima i praksama, plaćaju svoje poreze u Hrvatskoj, odgovorili su danas iz Ine upitani za komentar navoda sa sjednice Istražnog povjerenstva za privatizaciju Ine da u toj kompaniji radi više od 300 Mađara bez boravišne i radne dozvole.

Iz Ine su danas potvrditi i da inspekcijska tijela vrše kontrolu u tvrtki. "U Ini poslove obavlja određeni broj stručnjaka iz MOL Grupe koji dolaze iz različitih zemalja, uglavnom iz Mađarske i Slovačke, te su odabrani kako bi popunili postojeće potrebe u vještinama i iskustvu s ciljem postizanja bržeg razvoja INA-e", priopćili su iz Ine. Pritom napominju da je njihov broj znatno manji od onog koji se navodi u medijima, odnosno riječ je o manje od 50 osoba. Dodaju da će se broj stranih stručnjaka u INA-i smanjivati u nekoliko narednih godina jer očekuju da će ih zamijeniti 'domaći' ljudi. Za usporedbu, navode da je u INA d.d. zaposleno oko 10.000 djelatnika, a ukupno u INA Grupi više od 16.000, što čini brojku od 50 stranaca manjom od 0,5 posto ukupnog broja radnika INA Grupe. "Ono što posebno želimo naglasiti je da svi zaposlenici MOL Grupe koji trebaju plaćati porez u Hrvatskoj sukladno važećim poreznim zakonima i praksama, plaćaju svoje poreze u Hrvatskoj", navode iz Ine i dodaje da je njihov status reguliran sukladno domaćim i međunarodnim pravilima i zakonima.

"U ovom trenutku možemo potvrditi da inspekcijska tijela vrše kontrolu navedenog u INA-i. Kompanija je otvorena za suradnju po ovom pitanju u skladu s važećom regulativom Republike Hrvatske", kažu iz Ine. Navode i da se plaće za Inin menadžment obračunavaju putem vanjske kompanije već godinama te da je angažiranje vanjskih kompanija za određene poslove uobičajena poslovna praksa. Dodaju da se podaci o menadžerskim plaćama kumulativno objavljuju u Ininom Godišnjem izvješću koje je dostupno i na kompanijskim internet stranicama.

Da je u Inu ušao Državni inspektorat nakon što je član saborskog Istražnog povjerenstva za privatizaciju Ine Goran Marić rekao da u toj kompaniji radi više od 300 Mađara bez boravišne i radne dozvole, potvrdio je sinoć za HTV-u glavni državni inspektor Kruno Kovačević. Marić je na sjednici Povjerenstva u utorak ustvrdio da u Ini bez potrebnih dozvola radi više od 300 mađarskih menadžera koji plaću primaju u Mađarskoj.

Vezane vijesti

Sanader nikad nije tražio da razgovaramo o INA-i i MOL-u

Sanader nikad nije tražio da razgovaramo o INA-i i MOL-u

Josip Friščić, bivši potpredsjednik Hrvatskog sabora i bivši čelnik Hrvatske seljačke stranke (HSS-a), HDZ-ovog koalicijskog partnera u bivšoj Vladi,… Više

Komentari

registracija
12/7/10

Ivandija, 29.07.10. 18:33

PITANJE JE SAMO KAD NAROD POLUDI I POCME TRAZITI SVOJE NATRAG--KAKO CE ONDA I KUD POBJECI TAJKUNI,,,


Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.

Najnovije

Izbor urednika