04.12.2010. / 18:14

Bundesliga: Borussia Dortmund jesenski prvak!

Odigrano je još pet utakmica 15. kola nogometne Bundeslige. Bilo je puno crvenih kartona i dosuđenih penala. Dva su promašena u dvoboju Wolfsburga i Werdera (0-0)...

Sraz ove sezone razočaravajuće loših suparnika na Volkswagen Areni promašajima s bijele točke obilježili su kapetani. U 75. minuti domaći golman Benaglio obranio je 11-erac Torstenu Fringsu, nakon čega se lopta odbila u gredu, pa natrag u teren.

Samo dvije minute kasnije, najstrožu je kaznu na drugom kraju igrališta izborio hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, kojeg je u skoku austrijski stoper gostiju Prödl udario laktom u glavu. Sudac Deniz Aytekin Austrijancu je pokazao i žuti karton.

Na žalost trenera Stevea McClarena, kapetan u redovima domaćih, bosanski napadač Edin Džeko, pucao je preko gola.

Prije toga Džeko nije dao pucati Brazilcu Diegu, koji je neuspješno pokušao preuzeti odgovornost. U 88., pak, minuti engleski trener Wolfsburžana zamijenio Džeku, a ovaj je bijesno i ignorirajući ga protrčao pored njega u tunel prema svlačionici.

Mario Mandžukić drugi je put ove sezone odigrao utakmicu od početka do kraja.

Stuttgart je kao domaćin remizirao s Hoffenheimom 1-1. Gosti su poveli preko Sejada Salihovića, koji je u 11. minuti zabio desnom nogom nakon povratne lopte Becka s desne strane. Bosanskom je veznjaku to bio već peti ovosezonski prvenstveni pogodak.

U 34. je minuti na 1-1 izjednačio Austrijanac Martin Harnik nakon sjajnog prodora i asistencije Cacaua.

Gosti su od 41. minute, kada im je isključen ganski branič Vorsah, igrali s igračem manje, ali domaći to do kraja nisu znali iskoristiti.

Potencijalni hrvatski reprezentativac u redovima Hoffenheima, 20-godišnji Boris Vukčević, odigrao je cijelu utakmicu. Ibišević je odigrao prvo poluvrijeme, a Salihović je zamijenjen u 83. minuti.

Svojim 13. pogotkom ove sezone Grk Teofanis Gekas donio je sva tri boda Eintrachtu protiv Mainza u Frankfurtu. Iz penala je u 84. minuti zabio za konačnih 2-1. Tim je pogotkom također najbolji bundesligaški strijelac donio jesenski naslov prvaka dortmundskoj Borussiji, koju u preostala dva kola više nema tko prestići.

Svoj je pak 11. ovosezonski bundesligaški pogodak zabio Freiburgov senegalski napadač Papiss Demba Cisse, strijelac jedinog pogotka za domaću momčad u 1-0 pobjedi nad HSV-om, za koji nije nastupio ozlijeđeni Mladen Petrić.

Bundesliga, 15. kolo:

Eintracht - Mainz 2-1 (Russ 35, Gekas 84-11m / Schürrle 42-11m)

Wolfsburg - Werder 0-0

Freiburg - HSV 1-0 (Cisse 3)

Stuttgart - Hoffenheim (Harnik 34 / Salihović 11)

Borussia M. - Hannover 1-2 (Bradley 19 / Hanke 73, Ya Konan 75)

Mandžukić: Donio sam odluku, ali objavit ću je nakon Eura

Najbolji hrvatski strijelac na Europskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini, napadač Wolfsburga Mario Mandžukić, dao je intervju za novi broj Kickera u… Više