21.04.2011. / 13:08

TBL liga: Odlični Ukić, Tomas i Andrić

Roko Leni Ukić i Marko Tomas ubacili su obojica po 17 koševa, te su bili najbolji strijelci momčadi Fenerbahçea, koju vodi naš Neven Spahija

Marko Tomas s loptomMarko Tomas s loptomKošarkaši Fenerbahçea pobijedili su u derbiju 27. kola turskog prvenstva Galatasaray sa 83-80. Utakmica je protekla u odličnim partijama trojice hrvatskih reprezentativaca.

Roko Leni Ukić i Marko Tomas ubacili su obojica po 17 koševa, te su bili najbolji strijelci momčadi Fenerbahçea, koju vodi naš Neven Spahija. No, dok Ukića šut baš i nije služio, Tomas je bio izvrstan. Gađao je 3-4 za dva poena, 3-4 za trice i 2-2 iz slobodnih bacanja. Usto je imao 5 skokova, tri asistencije, dvije osvojene i tri izgubljene lopte.

Ukić je, pak, šutirao 6-17 za dvicu, 0-3 za tricu i 5-6 iz slobodnih bacanja. On je svom učinku dodao pet skokova i dvije asistencije, uz jednu izgubljenu loptu.

U gostujućem sastavu je Lukša Andrić u nepunih 19 minuta igre s 19 koševa bio drugi strijelac svoje momčadi. Dubrovački centar je gađao sjajnih 9-10 iz igre i 1-2 iz slobodnih bacanja. Poput Ukića i Tomasa, i on je upisao 5 skokova. Imao je dvije asistencije, te po jednu osvojenu i izgubljenu loptu.

Fenerbahçe je vodeći na ljestvici s omjerom pobjeda i poraza 24-3, dok je Galatasaray drugi s tri pobjede manje.

Nikola Vujčić postigao je 2 koša u 19 minuta igre za svoj Efes Pilsen, koji je na gostovanju lako slavio kod ''fenjeraša'' Ayak Renaulta 110-66. Gađao je 1-6 iz igre. Imao je 4 skoka i dvije asistencije.

U utorak je Beşiktaş kao domaćin slavio protiv Tofaşa 85-79. Za goste je Tomislav Ružić postigao 15 koševa, a Jurica Žuža 4.

Beşiktaş - Tofaş 85-79

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 24-3, 2. Galatasaray 21-6, 3. Banvit 20-7, 4. Efes Pilsen 20-7...