08.09.2011. / 09:59

Vuelta: Cobo obranio vodstvo, Kišerlovski skočio na 21. mjesto

Froome je napao u završna dva kilometra etape vožene od Faustina do Peña Cabarge (212.5 km), ali Cobo se uspio obraniti

Juan Jose Cobo (Wikipedia)Juan Jose Cobo (Wikipedia)Britanski biciklist Chris Froome (Sky) pobijedio je u 17. etapi Utrke kroz Španjolsku, a domaći junak Juan Jose Cobo (Geox-TMC) uspio je obraniti svoju crvenu majicu vodećeg u ukupnom poretku.

Froome je napao u završna dva kilometra etape vožene od Faustina do Peña Cabarge (212.5 km), ali Cobo se uspio obraniti. U cilj je ušao samo sa sekundom zaostatka i sačuvao 13 sekundi prednosti u ukupnom poretku u odnosu na Froomea. Treći je ciljem prošao Nizozemac Bauke Mollema (Rabobank) s 21 sekundom zaostatka. Hrvatski biciklist i član Astane Robert Kišerlovski etapu je završio na 22. mjestu s minutom i 55 sekundi zaostatka. U ukupnom redoslijedu Riječanin je napredovao za još jednu poziciju tako da je sada na 21. mjestu sa 17 minuta i 16 sekundi zaostatka.

Danas se vozi 18. etapa od Solaresa do Noje u dužini od 174.6 kilometara.

Tour de Suisse: Kišerlovski 13-ti

Robert Kišerlovski osvojio je ukupno 13. mjesto na kraju utrke Tour de Suisse, koja najboljim biciklistima svijeta služi kao generalna proba za Tour… Više