24.10.2011. / 11:18

Primera: Levante prvi put u povijesti prvolasirana momčad ljestvice

Nogometaši LevanteaNogometaši LevanteaNogometaši Levantea pobijedili su na gostovanju Villarreal 3-0, došli do šeste uzastopne pobjede u Primeri i zasjeli na prvo mjesto Primerine ljestvice prvi put u klupskoj povijesti...

U novome velikom slavlju momčadi Juana Ignacija Martineza, u posljednjem srazu devetog kola, Juanlu je zabio u 16. i 43., a Kone u 58. minuti.

Momčad iz Valencije bez poraza je nakon osam odigranih kola (prvo nije igrano zbog igračkog štrajka), a pobjedničku seriju započela je 1-0 domaćim trijumfom nad Realom u trećem kolu.

U ranije odigranim utakmicama devetog kola Valencija se od domaćeg poraza u srazu s Athletic Bilbaom spasila u pretposljednjoj minuti pogotkom najboljeg strijelca Roberta Soldada, koji je zabio svoj šesti prvenstveni pogodak.

Jedan od najtalentiranijih španjolskih igrača u ovom trenutku, 18-godišnji Athleticov veznjak Iker Muniain, u 72. je minuti goste doveo u vodstvo nakon krasnog soloprodora i majstorski odmjerenog udarca uz samu vratnicu s 20-ak metara udaljenosti.

Do već četvrtog remija u osmoj utakmici došli su nogometaši madridskog Atletica, koji na Vicente Calderonu nisu uspjeli pobijedili Mallorcu. Radamel Falcao ipak je za domaći sastav zabio svoj šesti prvenstveni pogodak izjednačivši u 43. minuti na konačnih 1-1 iz 11-erca.

Primera, 9. kolo:

Betis - Rayo Vallecano 0-2 (Bangoura 80, Koke 88-11m)

Real Sociedad - Getafe 0-0

Atletico Madrid - Mallorca 1-1 (Falcao 43-11m / Hemed 2-11m)

Osasuna - Saragosa 3-0 (Raul Garcia 18, Nino 27, Nekounam 30)

Valencia - Athletic Bilbao 1-1 (Soldado 89 / Muniain 72)

Villarreal - Levante 0-3 (Juanlu 16, 43, Kone 58)

Endesa doigravanje: Barcelona povela 2-1

Košarkaši Barcelone poveli su s 2-1 u polufinalnoj seriji Endesa doigravanja (španjolska liga) protiv Valencije. Dobila je Barça u srijedu utakmicu u… Više