27.10.2011. / 16:29

ATP Sankt Peterburg: Čilić u četvrtfinale preko Devvarmana

Marin Čilić Marin Čilić Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u četvrtfinale ATP turnira iz serije 250 u Sankt Peterburgu pobjedom u 2. kolu nad Indijcem Somdevom Devvarmanom 5-7, 6-1, 6-3.

Bio je to njihov treći međusobni meč i druga pobjeda Međugorca.

Do nje je stigao nakon dva sata i 16 minuta igre. U cijelom meču Čilić je gubio svoj servis dva puta, oba puta u prvom setu. Prvi put se to dogodilo u devetom gemu, potom je Čilić uzvratio kontrabreakom kod servisa Devvarmana za set, da bi onda opet izgubio svoj početni udarac u 11. gemu. Indijac zatim nije propustio servis za vodstvo.

U drugom setu Čilić je prohujao izgubivši tek jedan gem, a onda je u trećem setu dvama breakovima, u trećem i devetom gemu, potvrdio pobjedu nad 84. igračem svijeta.

Protivnik Čiliću u četvrtfinalu bit će pobjednik dvoboja između Talijana Andreasa Seppija i Rusa Igora Andrejeva.

ATP Sankt Peterburg, 2. kolo:

Čilić (4) - Devvarman 5-7, 6-1, 6-3

ATP: Čilić skočio na 18. mjesto

Osvajanje naslova na ATP turniru u londonskom Queen's Clubu donijelo je najboljem hrvatskom tenisaču Marinu Čiliću povratak u svjetski Top 20, prvi… Više