07.11.2011. / 11:49

Stoner 40. pobjedom u karijeri postao novi prvak

Michelle Pirro je startom sa pole pozicije uspio doći do svoje prve pobjede u karijeri u klasi Moto2

Casey Stoner Casey Stoner Nezaustavljivi Casey Stoner svojom novom pobjedom osvojio je Svjetsko prvenstvo u motociklizmu u klasi MotoGP, što mu je drugi naslov u ovoj klasi.

Stoner je tijesnom pobjedom na današnjoj posljednjoj utrci sezone sa prednošću od petnaest tisućinki ispred Yamahinog vozača Bena Spiesa osvojio naslov prvaka. Talijan Dovizioso je trećim mjestom osigurao i svoje treće mjesto na ljestvici ukupnog poretka. Stoneru je ovo deseta pobjeda u sezoni, tridesettreća u klasi MotoGP, te ukupno 40.-ta u karijeri. Australac je po drugi puta osvojio prvenstvo u klasi MotoGP, te su mu to jedini naslovi prvaka u Svjetskom prvenstvu.

Michelle Pirro je startom sa pole pozicije uspio doći do svoje prve pobjede u karijeri u klasi Moto2. Drugo mjesto osvojio je Finac Kallio, a treće njegov momčadski kolega na Suteru Aegerter. Svjetski prvak u klasi GP2 Stefan Bradl izletio je sa staze u ranoj fazi utrke sa sedmog mjesta.

Pobjedu u klasi 125 ccm odnio je Španjolac Viñales na Apriliji. Drugom pozicijom na današnjoj utrci, dvadesettrogodišnji Španjolac Nicolas Terol iz momčadi Bankia Aspar Team, postao je svjetski prvak u klasi 125 ccm. U karijeri je postigao 13 pobjeda, od kojih čak osam u ovoj sezoni, tridesetčetiri puta se penjao na pobjedničko postolje te je osam puta startao sa prve pozicije. Treće mjesto je pripalo Faubelu, također na Apriliji.

Treća ovogodišnja pobjeda Lorenza

Španjolski motociklist Jorge Lorenzo (Yamaha) pobjednik je Velike nagrade Katalonije, pete utrke sezone Svjetskog prvenstva "kraljevske" MotoGP… Više