17.11.2011. / 11:45

Corinthians se odvojio, Fred zabio četiri

Istodobno su igrale vodeće dvije momčadi. Dok je Corinthians slavio kod Ceare 1-0 pogotkom Peruanca Cachita Ramireza nakon soloprodora u 81. minuti, Vasco da Gama je izvukao samo remi na teškom gostovanju kod Palmeirasa, inače najvećeg Corinthiansova gradskog rivala

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaPosljednja tri kola brazilskoga nogometnog prvenstva saopaulski Corinthians čeka usamljen na vrhu ljestvice, s dvama bodovima prednosti pred Vasco da Gamom.

Ishod je to u srijedu igranih utakmica 35. kola Serije A.

Istodobno su igrale vodeće dvije momčadi. Dok je Corinthians slavio kod Ceare 1-0 pogotkom Peruanca Cachita Ramireza nakon soloprodora u 81. minuti, Vasco da Gama je izvukao samo remi na teškom gostovanju kod Palmeirasa, inače najvećeg Corinthiansova gradskog rivala. Završilo je 1-1: gosti su poveli u četvrtoj minuti preko talentiranog braniča Dedea, kojeg u svoje redove pokušava dovesti portugalska Benfica, dok je za sastav Luiza Felipea Scolarija u 64. minuti izjednačio Luan.

Šou je navijačima priredio Vasco da Gama, aktualni prvak koji i dalje konkurira za obranu naslova. Sastav iz Rio de Janeira na svom je travnjaku nadigrao Gremio iz Porto Alegrea 5-4 zahvaljujući četirima pogocima reprezentativnog napadača Freda. Vodili su gosti 1-0, 2-1 i 4-3, no nekadašnji je ubojiti Lyonov napadač doveo momčad do pobjede. U 78. je minuti iz 11-erca zabio za 4-4, dok je tri minute kasnije pogodio za sva tri boda.

Sa 17 je postignutih golova trenutačno drugi na ljestvici strijelaca. Nedostižan se sa 23 pogotka čini Santosov Borges.

Avai - Cruzeiro 0-0

Redoslijed: 1. Corinthians 64, 2. Vasco da Gama 62, 3. Fluminense 59, 4. Figueirense 56 (-1), 5. Botafogo 55, 6. Flamengo 55 (-1)...

Copa Libertadores: Corinthians na korak do finala

Gostujući na Vili Belmiro, stadionu branitelja naslova Santosa, nogometaši Corinthiansa došli su do minimalne, 1-0 pobjede nad domaćom momčadi u… Više