15.03.2012. / 13:03

NBA: Knicksi prekinuli gubitnički niz

San Antonio Spursi slavili su na parketu AT&T Centera protiv Orlanda 122-111 nošeni sjajnim učinkom Tonyja Parkera koji je ubacio 31 koš, uz 12 asistencija, a gledatelji s tribina skandirali su mu MVP

Igrači New York KnicksaIgrači New York KnicksaČak 12 utakmica odigrano je sinoć na NBA parketima, a uzbuđenja nije manjkalo. Derbi Istočne konferencije u čikaškom United Centeru odigrali su Bullsi i Miami Heat, a slavila je domaća momčad 105-103 bez najboljeg im igrača Derricka Rosea.

Propustio je Rose susret zbog ozljede prepona, a u njegovom izostanku zablistao je nominalno treći playmaker Bullsa John Lucas s 24 ubačena koša i pogođenih 9 od 12 šuteva iz igre.

Ukupno je klupa Bullsa zabila čak 56 koševa, čime je nadmašila startnu petorku, a šestorica igrača postigli su dvoznamenkast broj koševa. Joakim Noah ubacio je 14, Ronnie Brewer i Kyle Korver po 12, a Luol Deng i C.J. Watson po 11. Imao je Chicago prednost od devet koševa četiri minute prije kraja, ali Miami je stigao samo na minus dva zahvaljujući Dwyaneu Wadeu koji je ubacio ukupno 36 koševa, od čega 19 u posljednjoj četvrtini. LeBron Jmaes ubacio je 35 koševa, ali samo dva u posljednjoj četvrtini, a Miami je upisao treći uzastopni gostujući poraz.

New York Knicksi sjajno su reagirali na odlazak trenera Mikea D'Antonija i u Madison Square Gardenu su pregazili Portland Trail Blazerse 121-79. Novi privremeni trener Mike Woodson nije mogao tražiti bolji početak na klupi od utakmice u kojoj je njegova momčad prekinula niz od šest uzastopnih poraza pogodivši čak 19 (od 38) trica. Prednjačili su J.R Smith sa šest i Steve Novak sa sedam trica. Ukupno je Smith zabio 25 koševa, Novak 20, Amar'e Stoudamire dodao je 17 koševa, a Carmelo Anthony 16. Na pobjedu domaćina nije utjecala ni nova skromna partija Jeremyja Lina koji je susret završio sa 6 koševa i 6 asistencija za 23 minute igre.

Kod Portlanda, kojem je ovo sedmi poraz u posljednjih devet susreta, najbolji s 15 koševa i 12 skokova bio je Gerald Wallace.

San Antonio Spursi slavili su na parketu AT&T Centera protiv Orlanda 122-111 nošeni sjajnim učinkom Tonyja Parkera koji je ubacio 31 koš, uz 12 asistencija, a gledatelji s tribina skandirali su mu MVP! Tim Duncan ubacio je 21 uz 13 skokova, a Manu Ginobili pridodao je 14 za 28. ovosezonsku pobjedu Spursa, dok je kod Orlanda najefikasniji s 25 koševa bio Jameer Nelson.

U svojoj možda i posljednjoj utakmici za Orlando snažni centar Orlanda Dwight Howard zabio je 22 koša uz 12 skokova. Howard je već ranije navijestio kako se neće odreći svog prava da na ljeto postane slobodni agent na rubu prijelaznog roka i sve je izglednije da će se Magic odlučiti na njegov trade.

Drugu večer zaredom LA Lakersi dobili su utakmicu produžetku. Nakon što su im na gostovanju kod Memphisa trebala dva produžetka za pobjedu, protiv New Orleansa im je bio dovoljan i jedan za slavlje 107-101. Nakon što su Lakersi zaostajali 17 koševa razlike na poluvremenu, u trećoj četvrtini stisli su Hornetse i dionicu dobili 30-16. Kobe Bryant na kraju je bio najefikasniji igrač Lakersa s 33 koša, dok je Andrew Bynum ubacio 25 koševa uz 18 skokova. Pau Gasol dodao je 18 koševa uz 10 skokova za pobjedničku momčad, dok je kod poraženih Hornetsa prednjačio Jarrett Jack s 30 koševa. Chris Kaman dodao je 21 koš uz 12 skokova.

Indiana je na domaćem parketu savladala Philadelphiju 111-94 u utakmici u kojoj je imala najbolji postotak šuta iz igre ove sezone (57%). Danny Granger zabio je 20 koševa, David West 18, George Hill 17, a Roy Hibbert 14 koševa u utakmici u kojoj su Pacersi nadskakali 76erse 37-26.

Goste iz Philadelphije s 21 košem predvodio je Evan Turner.

U domaćoj 98-84 pobjedi New Jerseyja nad Torontom Kkris Humphries ostvario skakački rekord karijere uhvativši 21 loptu pod obručem. Dodao je i 16 koševa, a Netsi su prekinuli mini negativan niz od dva vezana poraza i ostvarili 15. ovosezonsku pobjedu.

Na kraju kažimo da su Boston Celticsi slavili na gostovanju kod Golden State Warriorsa 105-103, a pobjedu gostima donio je Kevin Garnett 5.1 sekundu prije kraja. Zabio je ovaj krilni centar ukupno 24 koša, od čega 12 u posljednjoj četvrtini. Brandon Bass ubacio je za sebe rekordnih u sezoni 22 koša, Paul Pierce i Mickael Pietrus su svaki ubacili 15, dok je Rajon Rondo podijelio 14 asistencija.

Kod Golden Statea najefikasniji s 26 koševa bio je rookie Klay Thompson.

NBA liga, srijeda:

Indiana - Philadelphia 111-94 (Granger 20k, 7s, West 18k / Turner 21k)

New Jersey - Toronto 98-84 (Green 26k, Humphries 16k, 21s / Bayless 16k, 10a)

New York - Portland 121-79 (Smith 23k, Novak 20k / Wallace 15k, 12s)

New Orleans - LA Lakers 101-107, produžetak (Jack 30k, Kaman 21k, 12s / Bryant 33k, Bynum 25k, 18s)

Houston - Charlotte 107-87 (Scola 23k, Dragič 14k, 10a / Brown 15k)

Milwaukee - Cleveland 115-105 (Ilyasova 22k, 8s, Dunleavy 21k / Irving 28k)

San Antonio - Orlando 122-111 (Parker 31k, 12a, Duncan 21k, 13s / Nelson 25k, Howard 22k, 12s)

Chicago - Miami 106-102 (Lucas 24k, Noah 14k / Wade 36k, 7s, James 35k)

Sacramento - Detroit 112-124 (Evans 23k, Thompson 21k, 15s / Stuckey 35k, Monroe 32k, 11s)

LA Clippers - Atlanta 96-82 (Williams 25k, Griffin 12k, 10s / Johnson 19k, Smith 18k)

Phoenix - Utah 120-111 (Frye 26k, 9s, Gortat 25k / Millsap 18k, 10s)

Golden State - Boston 103-105 (Thompson 26k, Robinson 20k, 11a / Garnett 24k, Bass 22k, 9s)