20.04.2012. / 12:34

Hamilton najbrži na prvom treningu

Lewis Hamilton (Reuters)Lewis Hamilton (Reuters)Prvi neslužbeni trening uoči četvrte utrke sezone Svjetskog prvenstva Formule 1, Velike nagrade Bahreina, pripao je Britancu Lewisu Hamiltonu u McLarenu, dok je drugo mjesto zauzeo Nijemac Sebastian Vettel u Red Bullu.

Hamilton je stazu u Bahreinu dugu oko 5.5 kilometara odvozio za minutu, 33 sekunde i 572 tisućinke, a dvostruki svjetski prvak i branitelj naslova Vettel za njim je kasnio 305 tisućinki.

Ispred pobjednika posljednje utrke u Šangaju, Nijemca Nice Rosberga u Mercedesu, na trećem je mjestu završio Britanac Paul di Resta za upravljačem Force Indije.

Ferrari je, pak, nastavio s lošim rezultatima na startu sezone. Španjolac Fernando Aloso prvi je trening u bahreinskoj pustinji okončao kao 13., dok je njegov momčadski kolega Felipe Massa zauzeo tek 15. mjesto.

Zbog napete političke situacije u zemlji, te antivladinih prosvjeda, mjere osiguranja na i oko staze su sa najvišoj razini i za sada sve protiče bez izgreda.

9. Kimi Räikkönen, Lotus-Renault, +1.037
10. Romain Grosjean, Lotus-Renault, +1.275...

Hamiltonu VN Kanade

Britanski vozač Lewis Hamilton u McLarenu pobjednik je Velike nagrade Kanade, sedme utrke SP-a Formule 1 održane u Montrealu. Hamilton je sedmi… Više