24.08.2008. / 09:40

Autor: Katarina Zorić

Hrvatska - Španjolska 29:35

Rukometašima izmaknula olimpijska medalja

U susretu za treće mjesto Španjolska je pobijedila Hrvatsku 35:29 i tako po treći put uzastopce osvojila olimpijsku broncu. Hrvatska je odigrala dobro prvo poluvrijeme, no u nastavku utakmice počeli su problemi

Hrvatski rukometaši iz Pekinga se vraćaju bez medalje jer su u susretu za broncu izgubili od Španjolske 29:35.  Olimpijski pobjednici iz Atene u Pekingu su osvojili četvrto mjesto na Olimpijskim igrama.

U susretu za treće mjesto Španjolska je pobijedila Hrvatsku 35:29 i tako po treći put uzastopce osvojila olimpijsku broncu. Hrvatska je odigrala dobro prvo poluvrijeme, no u nastavku utakmice počeli su problemi. Nekako smo se držali do 40. minute, no tada je uslijedio potpuni slom. Obrana je curila na sve starne i jednostavno u napadu nismo uspjeli toliko zabiti koliko smo primili. Nažalost, propustili smo veliku priliku osvojiti olimpijsku medalju, jer niti Španjolci nisu briljirali, samo su uzeli ponuđeno. To potvrđuje i podatak da su im Islanđani u polufinalu zabili čak 36 pogodaka.

Hrvatska je kao i u polufinalu protiv Francuske odlično otvorila susret. Praktički cijelo prvo poluvrijeme smo bili u vodstvu, a u tri navrata smo imali i dva pogotka viška (3:1, 8:6, 14:12) s koliko je i završen prvi dio. Španjolci su stalno bili u zaostatku no uporno su se vraćali. Na životu ih je držao Hombrados koji je u prvom poluvremenu sakupio osam obrana. Drugi dio utakmice Španjolska je otvorila serijom 3:0 i to su bile prve naznake problema. U 43. minuti Španjolska je prvi put na utakmici imala dva pogotka viška (21:19), a šest minuta kasnije je bilo i plus 3 (25:22). Jedanaest minuta prije kraja Furija je pobjegla na plus četiri i tu je priči bio kraj.

Najefikasniji igrač u hrvatskim redovima bio je Domagoj Duvnjak sa sedam pogodaka, no u završnici je prodao dvije lopte za španjolske kontre. Zlatko Horvat, Goran Šprem i Petar Metličić su dodali po četiri pogotka. Ivano Balić je postigao dva pogotka iz osam pokušaja, dok je Blaženko Lacković ponovo bio nevidljiv.

U španjolskim redovima najbolji su bili Juan Garcia (7), te Carlos Prieto (7).

Červar: Pali smo bez "ispaljenoga metka"

"Čak i kad smo vodili u prvom poluvremenu, imao sam loš predosjećaj da utakmica neće završiti dobro. Žao mi je što smo pali bez ispaljenoga metka," rekao je nakon izgubljene utakmice za brončano odličje sa Španjolskom izbornik naše rukometne reprezentacije Lino Červar.

Istaknuo je da su njegovi igrali jednostavno "pukli" u nastavku, nakon što su u prvom poluvremenu vodili sa dva razlike. "Teško je uopće komentirati ovu utakmicu u kojoj smo imali previše umornih i neraspoloženih igrača, a pogotovu se to odnosi na iskusnije igrače. Utakmica sa Francuskom nas je iscrpila, a Španjolci su očito pronašli više snage i motiva, jer sam primijetio da u polufinalu protiv Islanda nisu tako izgarali kao danas. Samo po ovoj utakmici ne valja stvarati loš dojam o našem nastupu, ušli smo među četiri reprezentacije, pobijedili europske prvake Dance, iako smo imali toliko ozljeda i problema. Žao mi je jedino što smo u drugom dijelu klonuli tijelom i duhom, te igrali bez žara", kazao je Červar.

Najbolji igrač svijeta Ivano Balić također je ostao bez snage i svježine u ključnom drugom dijelu.

"Ima dana kada te tijelo više ne sluša, a to je bio slučaj danas. Nisu ni Španjolci igrali nešto posebno, no strašno je kako smo mi pali u zadnjih 10 minuta, a pali su upravo oni igrači koji zbog ozljeda i operacija nisu prošli pripreme. Mi smo reprezentacija koja uvijek ide na medalju i shvaćam da će ljudi u Hrvatskoj biti razočarani četvrtim mjestom i drvenom medaljom. Mi igrači smo ipak najviše razočarani. Daj Bože da se ovolika nesreća sa ozljedama i bolesti ne ponovi više, nadam se da ćemo za Svjetsko prvenstvo kod nas biti zdravi, a onda rezultat više ne bi izostao", kazao je Balić.

Na Olimpijskim igrama Čilić, Karlović i Martić

Hrvatski teniski savez je dobio potvrdu iz ITF-a da će na olimpijskom turniru u Londonu ovog ljeta pravo nastupa od hrvatskih tenisača i tenisačica… Više