05.11.2010. / 21:24

VN Brazila: Vettel i Webber još jednom ispred svih

Sebastian VettelSebastian VettelNi drugi trening uoči Velike nagrade Brazila, pretposljednje utrke sezone Formule 1, nije donio iznenađenje. Kao i na uvodnom treningu, na prva su dva mjesta završili Red Bullovi vozači Sebastian Vettel i Mark Webber...

Vettel je jedini pilot koji je krug na Interlagosu uspio proći ispod minute i 12 sekundi (1:11.968). Svega 104 tisućinke sporiji bio je Webber, a na trećem je mjestu s 36 stotinki zaostatka za najbržim završio vodeći čovjek ukupnog poretka Fernando Alonso.

Ferrarijev Španjolac je na prvom treningu imao tehničkih problema, ali na drugom je, s novim motorom, pokazao koliko je brz. No, zato je njegov momčadski kolega i domaći junak Felipe Massa drugi trening morao završiti ranije zbog problema s kvačilom. Unatoč tome, uspio je ostvariti peti rezultat, a između Alonsa i njega se ugurao još jedan kandidat za naslov, McLarenov Lewis Hamilton.

Dodajmo još kako su kvalifikacije na rasporedu u subotu u 17 sati po srednjoeuropskom vremenu, a utrka je u isto vrijeme dan kasnije.

Hamiltonu VN Kanade

Britanski vozač Lewis Hamilton u McLarenu pobjednik je Velike nagrade Kanade, sedme utrke SP-a Formule 1 održane u Montrealu. Hamilton je sedmi… Više