22.11.2010. / 08:29

MLS Cup: Coloradu naslov prvaka

Foto: ReutersFoto: ReutersNogometaši Colorado Rapidsa pobijedili su Dallas s 2-1 nakon produžetka u finalu doigravanja MLS lige (američko-kanadska profesionalna nogometna liga) i tako osvojili svoj premijerni naslov...

Dallas je poveo u 35. minuti kada je Kolumbijac David Ferrerira, najkorisniji igrač MLS lige za tekuću sezonu, smireno iskoristio ubacivanje Marvina Chaveza i poslao loptu u mrežu. Izjednačio je Conor Casey u 57. minuti spretnom reakcijom ležeći na travnjaku i uguravši ju u gol Dallasa iz neposrdne blizine.

Kako do kraja regularnih 90 minuta nije bilo više golova, otišlo se u produžetak, a ondje je Colorado imao puno sreće. Odlučujući gol vrijedan MLS Cupa zapravo je autogol Dallasovog braniča Georgea Johna, koji je skrenuo udarac senegalskog napadača Macoumbe Kandjija i tako prevario vlastitog vratara Kevina Hartmanna.

Utakmica je igrana na navodno rasprodanom BMO Fieldu u Torontu pred 21.700 gledatelja, iako su se na stadionu tijekom prijenosa jasno mogle vidjeti stotine praznih sjedalica.

Inače Coloradu je ovo drugi nastup u velikom finalu MLS lige, prvi nakon 1997. godine (poraz od D.C. Uniteda 2-1, op.a.), dok je Dallasu ovo bila premijerna borba za titulu.

NHL liga: Dallas svladao Chicago, Detroit Ottawu

U noći s petka na subotu odigrano je šest utakmica najjače hokejaške lige svijeta, NHL lige. Trener Dallas Starsa Glen Gulutzan ostvario je prvu… Više