16.11.2010. / 09:11

NFL liga: Fantastična utakmica i rekord Michaela Vicka

Michael Vick (Foto: Reuters)Michael Vick (Foto: Reuters)U ponedjeljak navečer je odigrana posljednja utakmica 10. kola NFL lige (američki nogomet), u kojoj je Philadelphija na uvjerljivi način zaključila gostovanje kod Washingtona, uz pobjedu 59-28...

Prve tri četvrtine su igrači Philadelphije odradili perfektno. U tih 45 minuta su zabili svih 59 poena, s tim da poseban naglasak treba staviti na prvu četvrtinu koju su dobili sa 28-0, uz četiri "touchdowna", polaganja.

U svemu je briljirao njihov prvi "quarterback" Michael Vick koji je postao rekorder u povijesti NHL lige. Naime, njegovim preciznim dodavanjima je momčad osvojila 333 jarda tijekom ogleda, te je tako posato prvi dodavač u povijesti koji je na jednoj utakmici prebacio 300 jardi, dodao za četiri polaganja, a da je pri tome sam pretrčao 80 jardi i dva puta položio.

Veza Vicka i Davida Ackersa (hvatača) je briljatno funkcionirala tijekom utakmice, pa je taj dvojac donio Philadelphiji svih šest "touchdowna".

Philadelphija se ovom pobjedom priključila krugu od još pet momčadi koje u Američkoj konferenciji imaju omjer 6-3. Prva je Atlanta s omjerom 7-2. U drugoj, Nacionalnoj konferenciji, pak, vode New York Jetsi i New England s omjerom 7-2.