11.05.2011. / 11:52

NBA doigravanje: Bullsi na pragu finala Istoka

Bullsi su do pobjede stigli u posljednjoj četvrtini utakmice u kojoj su Derrick Rose (33 poena, devet asistencija) i Taj Gibson (šut 5-5) igrali "svoju" utakmicu

Taj Gibson (Reuters)Taj Gibson (Reuters)Košarkaši Chicago Bullsa stigli su na korak do finala doigravanja Istočne konferencije u NBA ligi nakon što su upisali i treću pobjedu protiv Atlanta Hawksa. U United Centeru je bilo 95-83...

Omjer u seriji koja se igra na četiri pobjede sada je 3-2, a šesta, moguće i posljednja utakmica, na rasporedu je u Atlanti u četvrtak. Izbori li Chicago finale Istoka bit će to po prvi puta od 1998. godine kada su Michael Jordan i Scottie Pippen stigli do posljednjeg naslova za čikašku momčad u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Bullsi su do pobjede stigli u posljednjoj četvrtini utakmice u kojoj su Derrick Rose (33 poena, devet asistencija) i Taj Gibson (šut 5-5) igrali "svoju" utakmicu. Naime, taj je dvojac Bullsa ubacio svaki po jedanaest poena (Gibson sve svoje) u posljednjih dvanaest minuta čime je susret i usmjeren prema trećoj pobjedi domaćina ovog ogleda. Rezultat zadnje četvrtine bio je 26-15 za Chicago.

Jeff Teague je ponovno dobro nadomjestio ozlijeđenog Kirka Hinricha te je po treći puta u ovoj seriji ubacio 21 poen. Zanimljivo, sve tri utakmice s kojima se on mogao pohvaliti vlastitom statistikom, a imao je i sedam asistencija, njegova je momčad izgubila.

NBA doigravanje, konferencijski polufinale:

Istok

Chicago (1) - Atlanta (5) 95-83 (Rose 33p, 9a, Deng 23p, 4s / Teague 21p, 4s, 7a)

(Chicago vodi u seriji 3-1)

NBA: Oklahoma u finalu Zapada

Košarkaši Oklahoma Cityja izborili su finale Zapadne konferencije 4-1 pobjedom nad Los Angeles Lakersima u polufinalnoj seriji, dok Boston Celticse… Više