12.05.2011. / 12:05

Primera: Almeria dobiva društvo, u drugu ligu seli i Hercules

Njima u zadnja dva kola više niti teorija ne pomaže, a bili su blizu da se nastave barem nadati i u samoj završnici prvenstva

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaGlavna vijest dana u Primeri je ona da su nogometaši Barcelone osigurali naslov prvaka, no u sjeni svega toga se odvija borba za mjesta koja vode u Europu iduće sezone, kao i ona za prvoligaški život.

Nakon Almerije u drugu ligu se vraća Hercules. Njima u zadnja dva kola više niti teorija ne pomaže, a bili su blizu da se nastave barem nadati i u samoj završnici prvenstva. Vodili su na svom travnjaku pogocima Sendoe s 2-0 sve do petnaest minuta prije kraja protiv Mallorce. No, u samo četiri minute su Victor i Webo sledili domaće navijače i postavili konačnih 2-2.

Potpuno drugačija je bila atmosfera na utakmici Osasune i Seville (3-2) gdje je domaćin lovio bodove bitne za ostanak u elitnom razredu. Na poluvremenu ništa nije obećavalo dobre vijesti jer su gosti iz Seville vodili s 2-0 uz dva pogotka Negreda. No, u nastavku je uslijedio preokret. Sola je u 46. smanjio, a u završnici je nastalo - ludilo. Opet je Sola pogodio u 87. za izjednačenje, a Lekić je u 90. golom doveo navijače u stanje delirija.

Primera, 36. kolo:

Espanyol - Valencia 2-2 (Osvaldo 19, Galan 76 / Soldado 9, Mata 25)

Hercules - Mallorca 2-2 (Sendoa 12, 41 / Victor 76, Webo 79)

Osasuna - Sevilla 3-2 (Sola 46, 87, Lekić 90 / Negredo 26, 28)

Levante - Barcelona 1-1 (Caicedo 41 / Keita 27)

Real Sociedad - Zaragoza 2-1 (Tamudo 24, Aranburu 88 / Fernandez 53)

Primera: Osasuna i Malaga bez pobjednika

Nogometaši Osasune i Malage podijeli su bodove odigravši 1-1 u posljednjoj utakmici 35. kola prve španjolske lige. U utakmici u kojoj su gosti iz… Više