25.08.2011. / 13:15

US Open, kvalifikacije: Tomljanović u 2. kolu

Zagrepčanka Ajla Tomljanović (18 godina, 161. na WTA ljestvici), svladala je 16. nositeljicu i 131. tenisačicu svijeta, Austrijanku Yvonne Meusburger 6-4, 6-4 nakon jednog sata i 32 minute igre

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaHrvatski predstavnici ostvarili su polovični učinak u ogledima 1. kola kvalifikacija za US Open, posljednji teniski Grand Slam turnir sezone u New Yorku. Prošli su Antonio Veić i Ajla Tomljanović, dok su Nikola Mektić i Ani Mijačika zapeli na prvim preprekama.

Antonio Veić, 185. igrač na ATP ljestvici, pobijedio 30-godišnjeg Tajlanđanina Danaija Udomchokea, 203. igrača svjetskog poretka, 6-3, 6-4 nakon 84 minute igre. Bio je to njihov prvi susret.

Lošinjanin je u meču iskoristio četiri od 7 break-lopti, a njegov suparnik dvije od četiri. Mogao je Veić i lakše pobijediti, jer je u drugom setu vodio s 5-2.

U 2. kolu će Veić igrati protiv talijanskog 34-godišnjeg veterana Stefana Galvanija, 195. igrača svjetskog poretka, koji je na staru iznenadio četvrtog nositelja, Nizozemca Thomasa Schoorela 6-4, 6-2.

Francuski 28-godišnji tenisač David Guez, 166. na ATP ljestvici, svladao je našeg Nikolu Mektića (271. ATP) 6-0, 6-4 za samo 63 minute igre. Prvi set bio je gotovo nakon samo 19 minuta. U drugom je Mektić bio ravnopravniji, napravio je i jedan break. Guez je uzvratio Mektiću za poraz koji je od njega pretrpio u jedinom dosadašnjem meču, ove godine na ITF Futuresu u Zagrebu.

Zagrepčanka Ajla Tomljanović (18 godina, 161. na WTA ljestvici), svladala je 16. nositeljicu i 131. tenisačicu svijeta, Austrijanku Yvonne Meusburger 6-4, 6-4 nakon jednog sata i 32 minute igre. Naša tenisačica je napravila tri breaka, uz jedan izgubljeni servis. Bio je to prvi meč u karijeri koji je odigrala protiv austrijske tenisačice. U 2. kolu igrat će protiv Izraelke Julije Glushko, 170. u svjetskom poretku, protiv koje također dosada još nikada nije igrala.

Francuska tenisačica Kristina Mladenovic pobijedila je našu Ani Mijačiku 3-6, 6-3, 6-1 nakon 106 minuta igre.

Slavila je 18-godišnja Mladenovic i drugi puta u drugom ogledu protiv šest godina starije Hrvatice. Prvu pobjedu ostvarila je ranije ove godine u Padovi, na zemljanoj podlozi, također u tri seta.

Mijačika je u ovom meču dobro koristila svoje šanse za break. Izborila ih je sedam, propustila samo jednu, ali joj je Mladenovic čak osam puta oduzela servis iz 13 prilika.