07.01.2012. / 10:56

Opet sjajni Bryant i Rose, Indiani pobjeda kod Bostona

Derbi večeri se igrao u Orlandu gdje je Chicago pobijedio 97-83. Prvi je to domaći poraz u sezoni za Orlando, ali i već šesta pobjeda zaredom Chicaga

Petak je bio bogat utakmicama u NBA ligi. Odigrano ih je čak dvanaest, a veliku i vrijednu su pobjedu slavili košarkaši Indiane koji su na gostovanju pobijedili Boston 87-74...

Prva je to pobjeda Indiane kod Bostona nakon 2007. godine, ali ne čudi s obzirom da su igrači Bostona imali šut ispod 40 posto i za dva i za tri poena. Uz to, u prvom je poluvremenu domaćin postigao mizernih 25 poena što je bilo nenadoknadivo u nastavku. Centar gostiju Hibbert je postigao 11 poena uz 12 skokova, Granger je dodao 15, a Indiana je tako brzopotezno naplatila nedavni poraz kod Miamija od 35 poena.

Derbi večeri se igrao u Orlandu gdje je Chicago pobijedio 97-83. Prvi je to domaći poraz u sezoni za Orlando, ali i već šesta pobjeda zaredom Chicaga. Bolji start Chicago pamti u sezoni 1996/97 kada su dobili dvanaest od početnih trinaest utakmica. Trenutačno su na omjeru 7-1. Do slavlja ih je, dakako, vodio Derrick Rose koji je bio sasvim blizu "triple-double" učinka. Postigao je 21 poen, uz osam skokova i deset asistencija.

Jednako nadahnut je opet bio Kobe Bryant. U ogledu protiv Golden Statea, kojeg su njegovi Lakersi dobili 97-90, Bryant je postigao 39 poena uz četiri skoka i sedam asistencija. Čak 26 od ukupno 39 poena je Bryant postigao u drugom poluvremenu.

Carmelo Anthony je praktički sam izvukao ovaj put New York koji je pobijedio kod Washingtona 99-96. Anthony je zabio ključnu tricu petnaest sekundi prije kraja, a ukupno je ubacio 37 poena uz sedam skokova i četiri asistencije.

Atlanta očigledno obožava u posljednje vrijeme igrati produžetke. Dan ranije su ih odigrali čak tri protiv Miamija i na kraju izgubili dok su 24 sata kasnije odigrali jedan i pobijedili Charlotte u gostima 102-96.

Treća utakmica u četiri dana je ostavila traga na Portlandu, do petka vodeće momčadi Zapada. Potpuno istrošeno su izgledali na gostovanju kod Phoenixa, te su uvjerljivo poraženi sa 102-77.

NBA liga, petak:

Charlotte - Atlanta 96-102, produžetak (Augustin 21p, 12a / Smith 23p, 13s, Williams 15p, 9s)

Philadelphia - Detroit 96-73 (Hawes 16p, 14s, 4a, Young 15p, 7s / Monroe 22p, 7s)

Washington - New York 96-99 (Wall 22p, 5s, 9a / Anthony 37p, 7s, 4a, Stoudemire 23p, 12s)

Toronto - New Jersey 85-97 (Calderon 19p, 8a / Williams 24p, 5s, 9a, Morrow 24p)

Boston - Indiana 74-87 (Allen 23p / Hibbert 11p, 12s, Granger 15p)

Orlando - Chicago 83-97 (Howard 28p, 15s / Rose 21p, 8s, 10a, Boozer 20p, 13s)

Oklahoma City - Houston 109-94 (Durant 26p, 7s, 3a, Harden 23p / Dragić 10p, 11s)

Minnesota - Cleveland 87-98 (Love 29p, 14s / Jamison 22p, 6s, Irving 14p, 5s, 5a)

New Orleans - Denver 88-96 (Vasquez 16p, 4s, 4a / Gallinari 23p, 4s, 6a, Harrington 14p, 6s)

Utah - Memphis 94-85 (Millsap 14p, 8s, 4a, Jefferson 20p, 9s / Gasol 21p, 11s)

Phoenix - Portland 102-77 (Nash 17p, 9a, Morris 13p, 9s / Aldridge 14p, 7s)

LA Lakers - Golden State 97-90 (Bryant 39, 4s, 7a, Gasol 17p, 11s / Ellis 18p, 10a)

Anthony Davis: Kobe je čudovište koje želim zaustaviti!

Zvijezda ovogodišnje sezone američke NCAA košarke, Anthony Davis (Kentucky), najavio je velike planove za iduću, svoju prvu, NBA sezonu. Davis je… Više