24.05.2012. / 10:45

Zrnićevih šest u pobjedi Gummersbacha

Gosti su krajem prvog poluvremena preokrenuli vodstvo domaćih od 15-13, te na predah otišli s prednošću 18-16

Vedran Zrnić (Wikipedia)Vedran Zrnić (Wikipedia)Hrvatski reprezentativac Vedran Zrnić ugradio je šest pogodaka u gostujuću pobjedu rukometaša Gummersbacha kod Hannover-Burgdorfa u zadnjoj utakmici 32. kola Bundeslige.

Gosti su krajem prvog poluvremena preokrenuli vodstvo domaćih od 15-13, te na predah otišli s prednošću 18-16. U nastavku je Hannover svega uspio u nekoliko navrata doći na minus jedan, a Gummersbach je mirno sačuvao vodstvo do krajnjih 37-35. Najefikasniji u redovima pobjedničkog sastava bili su Wiencek i Phal s po 8 pogodaka, dok je dva manje, od čega jedan iz sedmerca, upisao Vedran Zrnić. Drugi Hrvat kod Gummersbacha Goran Šprem dva je puta pogodio suparničku mrežu.

Kod domaćih je osam golova postigao Lehnhoff, dok je sedam puta strijelac bio Olsen.

Obje momčadi mirno dočekuju kraj sezone jer uoči posljednja dva kola čvrsto drže pozicije u sredini ljestvice.

Rukometna Bundesliga, 32. kolo:

Hannover-Burgdorf - Gummersbach 35-37

Redoslijed: 1. Kiel 64, 2. Flensburg 53, 3. Füchse Berlin 50, 4. HSV 49 (+1), 5. Rhein-Neckar Löwen 44...

Füchse Berlin izborio Ligu prvaka

Rukometaši Füchse Berlina, čije boje brane hrvatski rukometaši Ivan Ninčević i Denis Špoljarić, osigurali su nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.… Više