28.05.2012. / 10:39

Kiel treći put na krovu Europe

Briljirao je francuski vratar Thierry Omeyer sa 17 obrana (jedan sedmerac)

Thierry Omeyer (Pixsell)Thierry Omeyer (Pixsell)Briljantnu sezonu rukometaši njemačkog Kiela okrunili su naslovom europskog prvaka. U finalnoj utakmici Final-Foura Lige prvaka u Lanxess Areni u Kölnu, pred 20.000 gledatelja, pobijedili su madridski Atletico 26-21 (13-10).

Kiel je po treći puta, nakon 2007. i 2010. godine, osvojio Ligu prvaka. Atletico Madrid je nasljednik Ciudad Reala, koji je također slavio tri titule u ovome natjecanju, 2006., 2008. i 2009. godine, svladavši u finalu u dva navrata baš Kiel. Ali, ne i ovoga puta!

''Zebre'' su, tako, zaokružile sjajnu sezonu i najvećim trofejom. Kiel je ove sezone osvojio Bundesligu i DHB-Pokal, izgubio je u cijeloj sezoni samo jednu jedinu utakmicu, u Ligi prvaka kod kuće protiv Montpelliera (23-24), a ovo mu je bila 43. uzastopna utakmica bez poraza nakon toga u svim natjecanjima!

Kielov rukometni ''Dream-Team'' mučio se s Madriđanima prvih 20 minuta utakmice. Atletico je u 21. minuti poveo s 9-7, a onda je krenuo Kiel. Serijom 6-0 poveo je s 13-9, dobio poluvrijeme s 13-10, a u nastavku su Madriđani uspjeli stići na zaostatak od jednog gola, 14-13 u 40. minuti, ali se nakon toga njemački gigant novom serijom 4-0 odlijepio na nedostižnu prednost.

Kim Andersson predvodio je ''zebre sa 7 golova (7-10). Filip Jicha proigrao je u nastavku, te je utakmicu okončao sa 6 golova iz 12 pokušaja. Briljirao je francuski vratar Thierry Omeyer sa 17 obrana (jedan sedmerac). U Atleticu je Kiro Lazarov zabio 5 golova, ali iz 11 pokuašaja. Luc Abalo dodao je četiri pogotka (4-6). Arpad Šterbik nije bio na Omeyerovoj razini, niti blizu, obranio je osam lopti.

Rukometna LP, finale Final-Foura:

Kiel - Atletico Madrid 26-21(13-10)

Za treće mjesto:

Kopenhagen - Füchse Berlin 26-21 (13-9)

Rukometna LP, Final Four: Atletico preokretom do finala s Kielom

Rukometaši španjolskog Atletico Madrida kompletirali su finalnu postavu za Final Four ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka. Momčad Talanta Dujšebajeva… Više